261 - 280 av 284
1...131415 Gå till

Realtidsauktion | Lilla Smycken – Torsdag 19 december

Aktuell budnivå
Bild kommer

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 0,28 ct W/SI, stl 18,75 mm, vikt 6,3 g, nagg på kuletten.

Inga bud

Utrop: 6 600 kr

Lägg bud
Bild kommer

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 rubiner ca 0,46 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,21 ctv, stift, vikt 1,6 g.

Inga bud

Utrop: 6 300 kr

Lägg bud
Bild kommer

THERESIA HVORSLEV, ring, sterlingsilver, bergkristall, Mema, Lidköping 1975, justerbar storlek, vikt 9,0 g.

Inga bud

Utrop: 300 kr

Lägg bud
Bild kommer

Smycken Medaljong

MEDALJONG, silver, blå guilloche emalj, mått 32x43 mm, vikt 13,1 g.

Inga bud

Utrop: 300 kr

Lägg bud
Bild kommer

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter 0,24 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stift, vikt 1,7 g.

Inga bud

Utrop: 6 200 kr

Lägg bud
Bild kommer

HÄNGE, 18K vitguld, rubin ca 0,49 ct, briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, längd 1,5 cm, vikt 0,9 g.

Inga bud

Utrop: 7 000 kr

Lägg bud

Inga bud

Utrop: 4 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

HÄNGE, 18K guld, akvamarin, 4 briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, vikt 2,4 g.

Inga bud

Utrop: 2 300 kr

Lägg bud
Bild kommer

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter 0,50 ctv, ca TW/VS, stl 17 mm, vikt 4,2 g, en diamant med skada på paviljongen.

Inga bud

Utrop: 4 600 kr

Lägg bud
Bild kommer

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 50 briljantslipade diamanter ca 0,52 ctv, ca W-TCr/VS-SI, stift/clips, höjd 1,9 cm, diameter ca 2 cm, vikt 3,4 g.

Inga bud

Utrop: 12 200 kr

Lägg bud
Bild kommer

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,5-6,75 mm, lås i silver, längd 66 cm, knutet, vikt 34,8 g, lås med slitage.

Inga bud

Utrop: 900 kr

Lägg bud
Bild kommer

HELALLIANSRING, 18K vitguld, blå safirer ca 0,30 ctv, stl 16 mm, vikt 0,9 g.

Inga bud

Utrop: 3 300 kr

Lägg bud
Bild kommer

Smycken Påhängen

PÅHÄNGE, 18K guld/silver, pärlor, antikslipade diamanter, höjd 41 mm, vikt 3,6 g.

Inga bud

Utrop: 1 400 kr

Lägg bud
Bild kommer

RING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,14 ctv, stl 16 mm, vikt 2,6 g.

Inga bud

Utrop: 5 800 kr

Lägg bud
Bild kommer

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant enligt gravyr 0,30 ct ca Cr/SI, stl 16,5 mm, vikt 2,3 g, svensk importstämpel.

Inga bud

Utrop: 3 800 kr

Lägg bud
Bild kommer

ALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca R-TCr/VS-SI, stl 17+ mm, vikt 5,0 g, en diamant är något mjölkig och har inverterade naturaler vid rondisten, enstaka diamanter har små nagg.

Inga bud

Utrop: 32 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

ALLIANSRING, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,73 ctv, ca R-TCr/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 4,3 g, slitna fattningar, en diamant har stor inverterad natural på kronan, enstaka diamanter har nagg.

Inga bud

Utrop: 25 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

HÄNGE, silver, järnmalm, Stenlya Bengtsson & Co, Dalarö 1973, höjd 54 mm, vikt 31,2 g.

Inga bud

Utrop: 400 kr

Lägg bud
Bild kommer

ALF HALLDIN, ring, silver, onyx, Örebro 1972, stl ca 15,75 mm, signerad, vikt 14,7 g.

Inga bud

Utrop: 700 kr

Lägg bud
Bild kommer

KARIN FERNER, hänge med kedja, sterlingsilver, bevingad gris, Falun 1991, höjd på hänget 3,5 cm, längd på kedjan 60 cm, vikt 8,9 g.

Inga bud

Utrop: 400 kr

Lägg bud