221 - 240 av 284
1...111213...15 Gå till

Realtidsauktion | Lilla Smycken – Torsdag 19 december

Aktuell budnivå
Bild kommer

MANDELSTAM, örhängen, Colibri collection, sterlingsilver/18K guld, opal, emalj, höjd 40 mm, stift, originaletui.

Inga bud

Utrop: 3 400 kr

Lägg bud
Bild kommer

ALLIANSRING, 18K guld, 7 större och 16 mindre briljantslipad diamanter 1,30 ctv enligt gravyr, ca W-TCr/P, inneslutningar når ytan, en större diamant är skadad, nagg, stl 18 mm, vikt 23,7 g.

Inga bud

Utrop: 21 800 kr

Lägg bud
Bild kommer

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,14 ct enligt gravyr, ca CR/VS, stl 17,5 mm, vikt 3,1 g.

Inga bud

Utrop: 2 900 kr

Lägg bud
Bild kommer

SYSKONRING, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 0,28 ctv, ca TW/SI, stl 17,5+ mm, vikt 3,4 g, en klo av.

Inga bud

Utrop: 3 200 kr

Lägg bud
Bild kommer

ETSUKO MINOWA, brosch, sterlingsilver, blommor, signerad, Stockholm 1992, mått 35x90 mm, vikt 27,9 g.

Inga bud

Utrop: 550 kr

Lägg bud
Bild kommer

ARMBAND, silver, månsten, längd 18 cm, vikt 56,4 g.

Inga bud

Utrop: 1 100 kr

Lägg bud
Bild kommer

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, stift, vikt 3,2 g.

Inga bud

Utrop: 13 400 kr

Lägg bud
Bild kommer

Smycken Herring

HERRING, 14K guld, onyx, stl 21 mm, vikt 5,1 g.

Inga bud

Utrop: 2 300 kr

Lägg bud
Bild kommer

ARMBAND, 18K guld, modifierad bismarcklänk, Malmö 1961, längd 20 cm, bredd 0,7 cm, 2 berlocker, vikt 13,3 g.

Inga bud

Utrop: 10 200 kr

Lägg bud
Bild kommer

HALSKEDJA, 18K guld, cordell, längd 45,5 cm, vikt 21,5 g.

Inga bud

Utrop: 16 600 kr

Lägg bud
Bild kommer

HÄNGE, 18K guld, camé, mått 1,1x1,9 cm, vikt 0,8 g.

Inga bud

Utrop: 400 kr

Lägg bud
Bild kommer

ENSTENSRING, 18K guld/silver, vit sten, Guldvaruhuset, Stockholm 1945, stl 17 mm, vikt 2,2 g, nagg på stenen, slitna klor.

Inga bud

Utrop: 1 700 kr

Lägg bud
Bild kommer

ÖRRINGAR, 18K guld, diameter 1,7 cm, vikt 0,8 g, små bucklor.

Inga bud

Utrop: 800 kr

Lägg bud
Bild kommer

ARMBAND, silver, bismarcklänk, Victor Janson, Lindesberg 1969, längd 19,5 cm, bredd 1,2 cm, vikt 39,7 g.

Inga bud

Utrop: 600 kr

Lägg bud
Bild kommer

STIGBERT, collier, silver, Stockholm 1976, innermått ca 11,2 x 11,0 cm, vikt 49,6 g.

Inga bud

Utrop: 800 kr

Lägg bud
Bild kommer

DAVID ANDERSEN, armring, sterlingsilver, Norge, innermått 6 x 7 cm, vikt 53,8 g.

Inga bud

Utrop: 800 kr

Lägg bud

RING, 18K guld, cabochonslipad blå safir, 2 briljantslipade diamanter ca 0,06 ctv, ca TW/SI, stl 17 mm, vikt 6,3 g, en diamant med naturlig hålighet, safiren med nagg.

Inga bud

Utrop: 5 200 kr

Lägg bud
Bild kommer

HÄNGE, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca TW-W/VS-SI, höjd ink ögla 15 mm, vikt 0,7 g.

Inga bud

Utrop: 2 700 kr

Lägg bud

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter ca 0,39 ctv, ca TW(F-G)/VVS-VS, stl 16,75 mm, vikt 3,7 g.

Inga bud

Utrop: 8 000 kr

Lägg bud
Bild kommer

ALLIANSRING, 18K vitguld, 29 st briljanter ca 0,08 ctv, ca TW-W/SI, stl 17,5 mm, vikt 0,6 g.

Inga bud

Utrop: 2 000 kr

Lägg bud