Avslutad | Allmänna – Tisdag 12 november
Accessoarer Pennor
CARAN d'ACHE, reservoarpenna, gulmetall, extra färgpatroner, garantikort, ask, ytterkartong, ej funktionstestad.
HÄNGE, silver, G. Dahlgren & Co Malmö 1948, höjd 42 mm, bredd 24 mm, pansarkedja medföljer, längd 45 cm, totalvikt 7,2 g.
LANVIN, manchettknappar, vitmetall, livbojar, diameter 18 mm, vikt 12,7 g, slitage.
HÄNGE, silver, Theresia Hvorslev för Mema, Linköping, höjd 34 mm, venezialänk medföljer, längd 70 cm, totalvikt 29,9 g.
ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, blommor, höjd ca 11 mm, bredd ca 10 mm, vikt 1,8 g, något ojämn yta.
ARMBAND, sterlingsilver, ormlänk med kulor, längd 18 cm, vikt 2,4 g, något skev i länk.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, bärnsten, dödskalle, höjd 24 mm, längd 45-50 cm, vikt 4,1 g.
RING, förgylld sterlingsilver, moissanite 2,0 ct enligt gravyr, stl 16,25 mm, vikt 4,2 g.