Avslutad | Allmänna – Tisdag 15 oktober
Klubbad för
COLLIER, sterlingsilver, topaser, ametister, ioliter, längd ca 40-42 cm, vikt 27,9 g.
ÖRHÄNGEN, svart läder, spets, vitmetall, handgjorda, Frankrike, höjd 79 mm, vikt 3,7 g.
HÄNGE MED KEDJA, vitmetall, karneol, cubic zirkoner, höjd 34 mm, justerbar längd på kedjan upp till 44 cm.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, cubic zirconia, ram med blommor, höjd 18 mm, längd 44 cm, vikt 2,1 g.
Porslin Serviser
SERVIS, 2 kaffekoppar med fat, 2 tekoppar med fat, 4 assieter, Rörstrand, 1920-tal, bruksslitage, en kopp med liten spricka.
EMPORIO ARMANI, 2 ringar, stål, roséförgyllt stål, cubic zirconia, stl 17,0 mm, etui, ca 2024.