481 - 500 av 512
1...242526 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 15 oktober

Klubbad för

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K guld doublé, odlade sötvattenspärlor ca 11,0 mm, stift, vikt 3,2 g.

425 kr

Utrop: 400 kr

Kuriosa Tenn

LJUSSTAKAR, 2 st, tenn, svagt konade kolonnskaft med kannelyrer, pärlbård, Empir, Sverige 1833, mått 24,5x11,5 cm, vikt 897,4 g, löstagbara manschetter, slitage, bucklor.

1 200 kr

Utrop: 175 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K guld doublé, odlade sötvattenspärlor ca 12,0 mm, stift, vikt 4,8 g.

Utrop: 400 kr

CARMOSÉHÄNGE, sterlingsilver, ametist, åttkantslipade diamanter av lägre kvalitet, längd 18,0 mm inklusive ögla, vikt 1,6 g.

Utrop: 275 kr

Smycken Pärlhänge

PÄRLHÄNGE, sterlingsilver, odlad sötvattenspärla, vita safirer, höjd 26,0 mm, vikt 2,9 g.

Utrop: 200 kr

Glas Vaser

ITTALA, vas, glas, Alvar Aalto, Desert, orangebrun, höjd 12 cm, repor.

150 kr

Utrop: 200 kr

Glas Skålar

SKÅL, glas, med blå kant, Steninge slott, Lena Hansson, diameter 20 cm, mindre ytslitage.

Utrop: 200 kr

COLLIER, färgad grön kvarts, mindre kulor och lås i gulmetall, längd 45 cm.

Utrop: 225 kr

COLLIER, tre rader, flätade, ametister, lås i vitmetall, längd 45 cm.

Utrop: 300 kr

COLLIER, doserat, kulor av labradoit, mindre fasetterade kulor av hematit, längd 50 cm.

300 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, odlade sötvattenspärlor, blandade färgstenar, mindre kulor och lås i sterlingsilver, längd 46 cm.

Utrop: 225 kr

PÄRLCOLLIER, tre rader, barocka odlade sötvattenspärlor, lås i sterlingsilver, längd ca 50 cm.

300 kr

Utrop: 350 kr

Smyckestillbehör Övrigt

LUPP, gulmetall, ca 10x förstoring, 30,0 x 21,0 mm, plastetui.

Utrop: 300 kr

COLLIER, fasetterade ametister, lås i gulmetall, längd ca 46 cm.

250 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER, odlade sötvattenspärlor, tigeröga, lås i sterlingsilver, längd 46 cm.

250 kr

Utrop: 300 kr

SMYCKESET, armband och collier, förgyllt sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, färgad grön pärlemor, armband 18,5 cm, collier 50 cm.

Utrop: 225 kr

COLLIER, odlade sötvattenspärlor, grön kvarts, lås i sterlingsilver, längd 47 cm.

200 kr

Utrop: 225 kr

COLLIER, odlade sötvattenspärlor, färgade bruna, rosa och vita, lås i gulmetall, längd 45 cm.

Utrop: 200 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K guld doublé, odlade sötvattenspärlor, knappformade, ca 8,0 mm, stift, vikt 1,8 g.

275 kr

Utrop: 250 kr

COLLIER, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, längd 42 cm.

Utrop: 300 kr