Avslutad | Allmänna – Tisdag 15 oktober
ÖRRINGAR MED PÅHÄNG, rostfritt stål, syntetisk turkos, cubic zirconia, höjd 56 mm, vikt 10,7 g.
SKULTUNA, armband, läder, stål, guldpläterat, "Clasp", bredd 23 mm, längd 17/18 cm, vikt 32,5 g, smyckespåse, ask.
SMYCKESET, hänge/kedja, armband, gulmetall, emalj, imitationspärlor, kedjans längd 74 cm, hängets höjd 42,8 mm, armbandets diameter 6 cm, vikt 85,6 g.
COLLIER, sterlingsilver, ametist, markasiter, längd ca 37 cm, längd mittdel 12 cm, vikt 12,2 g.
COLLIER, silver, markasiter, imitationspärlor, längd ca 39 cm, vikt 29,3 g, saknas markasit,
RING, sterlingsilver, orange sten, stl 19,25 mm, mittstenens mått 14 x 19 mm, vikt 8,5 g, nagg och sprickor.
ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, rubiner, höjd 26 mm, vikt 6,9 g, en sten trasig, en snurrebuss i vitmetall.
Glas Konstglas
SWAROVSKI, figurin, kristallglas, "SCS Annual Edition 2000 Columbine", design Gabriela Stamey, höjd 16,5 cm, ask, plakat och fot medföljer.
Glas Konstglas
SWAROVSKI, figurin, kristallglas, "SCS Annual Edition1999 Pierrot", design Adi Stocker, höjd 21,5 cm, ask, plakat och fot medföljer, ena benet trasigt.
ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, delvis förgyllt, månsten, höjd 44 mm, vikt 7,4 g, krokar.