Avslutad | Allmänna – Tisdag 1 oktober
MORRIS, Sir Roger II, Ref nr. M0304, herrur, 26 x 31 (45) mm, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne, ca 2021, box.
RINGAR, 2 stycken, sterlingsilver, justerbar storlek, ballonghund, säkerhetsnål, vikt 3,6 g.
Dosor-Etuier Etuier
ETUI, vitmetall, emalj, Art Deco, längd 14 cm, bredd 8 cm, höjd 2 cm, bruksslitage.
FIGUR, design by Oskar Knutsson, vas motiv, längd 19 cm, bredd 10 cm, höjd 41 cm, svart.
FIGUR, design by Oskar Knutsson, älg motiv, längd 34 cm, bredd 10 cm, höjd 30 cm, vit.
COLLIER, 18K guld, cabuchonslipad grön turkos, italienska stämplar, längd 44 cm, vikt 47,3 g.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, 2 st kedjor/hängen, hängen med gravyr, mått hänge x 2: ca 3,7 cm x 2 cm inklusive ögla, längd kedja ca 69,5 cm, längd kedja ca 80 cm, vikt ca 29 g.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, bokstav G, ankarlänk, längd 44,5 cm, vikt 1,1 g.