Avslutad | Allmänna – Tisdag 1 oktober
SMYCKESET, nefrit, armband, ring, ring stl 17,5 mm, armband med resårtråd, totalvikt 38,6 g, ask
HALSKEDJA, sterlingsilver, cordell, doserad 6,8 mm - 10,5 mm längd 50,5 cm, slitage på någon länk, vikt 43,7 g
Smycken Herring
HERRING, 18K guld, ljus rökkvarts, Hedbergs Guld & Silver AB, Dalsjöfors 1983, stl 21,25 mm, vikt 6,8 g, repig sten.
SMYCKESET, hänge med kedja (längd 39-46 cm), ring (justerbar), förgyllt stål, turkoser.
HÄNGE MED KEDJA, roséförgyllt stål, cubic zirkon, höjd 22 mm, längd 40-44 cm, vikt 2,5 g.
HÄNGE MED KEDJA, roséförgyllt sterlingsilver, imitationspärla, höjd 22 mm, längd 40-45 cm, vikt 2,4 g.
RING, 14K vitguld, åttkantslipade diamanter ca 0,07 ctv, storlek 16,25 mm, vikt 0,7 g, några diamanter med ytskador.
3 RINGAR, brun agat (2 mm), grön agat (2 mm), facetterad onyx (6 mm), stl 16,5 mm, totalvikt 2,7 g.
ALTON, armring, 18K guld, cabochonslipade ametister, innermått 6 x 5,5 cm, öppen armring, Falköping år 1990, vikt 9,5 g.