361 - 380 av 597
1...181920...30 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 1 oktober

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, delvis förgyllt, höjd 54 mm, vikt 7 g, krokar,

Utrop: 650 kr

ÖRHÄNGEN, blommor, sterlingsilver, delvis förgyllt, höjd 54 mm, vikt 5 g, krokar.

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, delvis förgyllt, höjd 51 mm, vikt 5,8 g, krokar.

Utrop: 550 kr

RING, sterlingsilver, lapis lazuli, 35 x 26 mm, stl 17,00 mm, vikt 11,3 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

HALSKEDJA, förgyllt silver, längd 80 cm, vikt 14,1 g.

650 kr

Utrop: 550 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, silver, Drachm, 145-142 f.Kr., Antiochos VI, Seleukidiska Riket, kvalité ca 1, díameter 18 mm, vikt 3,7 g.

700 kr

Utrop: 700 kr

Mynt Utländska mynt

MYNT, guld, Sultani, 1574-94, Osmanska Riket, kvalité ca 1/1+, diameter 22 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 3 200 kr

HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, fågel och blommor med emalj, hänge ca 23,0 mm, reglerbar kedja med maxlängd 52 cm, vikt 6,9 g, emaljskada.

325 kr

Utrop: 350 kr

HALSKEDJA, 18K guld, venezialänk, längd 41 cm, vikt 3,4 g.

Utrop: 2 400 kr

SMYCKESET, collier och örhängen, gulmetall, strass, plast, imitationspärlor.

Utrop: 175 kr

HÄNGE MED KEDJA, förgyllt stål, trä, höjd 37 mm, längd 73-77 cm, vikt 8,9 g.

Utrop: 75 kr

LONGINES, fickur, 50,5 mm, Serie nr. 3420720, Boett nr. 3420720, silver (800), ankargång, skadad urtavla, skadade visare, bucklor, defekt, ca 1916.

425 kr

Utrop: 200 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, granat, stift, spricka på baksidan av en granat, vikt 2,9 g

Utrop: 550 kr

COLLIER, lås silver, odlad pärla, turkoser, 3 radigt, längd ca 45 cm, vikt 87 g

750 kr

Utrop: 450 kr

GUSSI, brosch, silver, cabochonslipad ametist, Malmö 1955, längd 53 mm, vikt 9,4 g.

Utrop: 200 kr

HÄNGE, sterlingsilver, gul bärnsten, spindel, höjd 67 mm, vikt 9,6 g.

Utrop: 900 kr

RING, sterlingsilver, gul bärnsten, sköldpadda, stl 17,0 mm, vikt 3,0 g.

200 kr

Utrop: 250 kr

PRYDNADSFÖREMÅL, 2 stenar, polerad blå kalcit, totalvikt 136,0 g.

Utrop: 125 kr

HÄNGE MED KEDJA, vitmetall, motiv av solros, höjd 49 mm, längd 70 cm.

100 kr

Utrop: 125 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, topaser, höjd 29 mm, vikt 3,9 g, krokar.

Utrop: 400 kr