561 - 580 av 613
1...28293031 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 17 september

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, titan, cubic zirkoner, bredd 5 mm, vikt 0,5 g, stift.

Utrop: 150 kr

RING, sterlingsilver, syntetisk safir, cubic zirkoner, stl 16,5 mm, vikt 5,1 g.

Utrop: 600 kr

ARMBAND, rodonit, elastiskt, bredd 8 mm, vikt 24,5 g.

Utrop: 125 kr

BROSCH, förgyllt silver, bredd 22 mm, vikt 4,0 g.

75 kr

Utrop: 75 kr

YVONE CHRISTA, örhängen, silver, citriner, rosenkvarts, larimar, höjd 71 mm, vikt 14,9 g, sammetsfodral, ca 2024.

Utrop: 1 000 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, höjd 18 mm, vikt 1,7 g.

Utrop: 175 kr

Speglar Mindre speglar

FICKSPEGEL, mönstrad kork, bredd 72 mm.

50 kr

Utrop: 75 kr

Kuriosa Leksaker

LEKSAKER, meccano byggsats, ej funktionstestad, originalkartong.

Utrop: 450 kr

RING, sterlingsilver, svarta diamanter, smaragdslipad bergkristall, Paula Pantolin, öppen modell, stl 15,5 mm, vikt 5,2 g, slitage.

Utrop: 2 500 kr

ARMRING, förgyllt sterlingsilver, monogram, Paula Pantolin, gångjärnsöppning, vikt 71,0 g.

1 900 kr

Utrop: 2 200 kr

Keramik Vaser

VAS, lergods, modell 121, Ingrid Atterberg, Uppsala Ekeby, 1900-talets mitt, höjd 14 cm, diameter 9,5 cm, bruksslitage.

Utrop: 1 400 kr

Keramik Vaser

VAS, lergods, modell 122, Ingrid Atterberg, Uppsala Ekeby, 1900-talets mitt, höjd 16 cm, diameter 12,5 cm, bruksslitage, mindre nagg.

Utrop: 2 200 kr

Keramik Fat

FAT, lergods, modell 120, Ingrid Atterberg, Uppsala Ekeby, 1900-talets mitt, höjd 5 cm, diameter 23 cm, bruksslitage, mindre nagg.

Utrop: 1 700 kr

HALSKEDJA, 18K guld, pansarlänk, längd 45 cm, vikt 4,4 g.

2 500 kr

Utrop: 2 500 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, hjärta, längd 55 cm, vikt 7,3 g.

4 100 kr

Utrop: 4 200 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, 1 Krona, 1898, Oscar II, kvalité ca 01, diameter 25 mm, vikt 7,5 g.

Utrop: 1 300 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, silver, 1 Krona, 1904, Oscar II, kvalité ca 01, diameter 25 mm, vikt 7,5 g.

Utrop: 850 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, kaffeböna, pansarlänk, längd 45 cm, vikt 5,2 g.

Utrop: 3 100 kr

Mynt Svenska mynt

MYNT, 21,6K guld, 20 Kronor, 1877, Oscar II, kvalité ca 01, diameter 18 mm, vikt ca 9,0 g.

6 400 kr

Utrop: 7 300 kr

Mynt Sedel

SEDEL, 2 Dollar, 1917, USA, kvalité ca 1, skadat hörn.

Utrop: 650 kr