Avslutad | Allmänna – Tisdag 17 september
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, cubic zirkoner, höjd 16 mm, längd 39-44 cm, vikt 3,3 g.
SMYCKESET, collier, armband, örhängen, ametist, odlade sötvattenspärlor, stift i sterlingsilver, längd 88 cm, elastiskt armband.
TISSOT, Seastar, Boett nr. B 976 , herrur, 33 mm, doublé, quartz (går ej), mineralglas, datum, skadad urtavla, ca 1995, metallänk ej original.
VOUMARD, V2000, Boett nr. 00223755, herrur, 34 mm, doublé, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1970.
CERTINA, Argonaut 285, Boett nr. 854.1285.25, herrur, 36 mm, doublé (delvis bortnött), automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1975.
OMEGA, fickur, 51 mm, Serie nr. 7771371, Boett nr. 8208633, silver (800), ankargång, skadad urtavla, defekt krona, verkhållarskruvar saknas, bucklor, ca 1930, skyddsfodral i metall.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, odlad sötvattenspärla, ametist, topas, kedja 43 cm, vikt 2,9 g.
COLLIER, mossagat, lapis lazuli, odlade sötvattenspärlor, guldfärgade detaljer, längd 46 cm.
PÄRLÖRHÄNGEN, 14K guld doublé, odlade sötvattenspärlor ca 12 mm, stift, vikt 4,5 g.
PÄRLÖRHÄNGEN, gulddoublé, odlade sötvattenspärlor, ca 8,5 mm, stift, vikt 1,7 g.
Medaljer Ordenstecken
SLÄPA, guld / silver / förgylld, 3 miniatyrer, emalj, total vikt 8,1 g, varierande guldhalt, skada på en miniatyr.
COLLIER, förgyllt sterlingsilver, fasettslipad karneol, blå kvarts, grön onyx, blå kalcedon, citrin, blå aventurin, röd jaspis, längd 40-45 cm, vikt 6,0 g.