181 - 200 av 201
1...91011 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 3 augusti

Klubbad för

OMEGA, "J.P.Brandt", herrur, 33,5 mm, Cal 30 T2 PC, Serie nr. 11126049, Boett nr. JPB, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, originalspänne i doublé (ej tidsenligt), ca 1948.

8 300 kr

Utrop: 7 200 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Diagono Aluminium, Cal 220 TEEA, Verk nr. 308648, Serie nr. 308648, Ref nr. AL 38 TA, Boett nr. L 56839, herrur, 38 mm, aluminium/gummi, automatisk, safirglas, datum, integrerat gummiband, originalspänne i aluminium, ca 2006.

7 600 kr

Utrop: 7 700 kr

Klockor Panerai

PANERAI, Luminor, Submersible, Chronometer, Cal OP III, Verk nr. 500546, Serie nr. J 0644/1300, Ref nr. PAM 00024, Boett nr. OP 6688 / BB 1227247, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, läderband (se fördjupad info), cert, juli 2007, box, ytterkartong.

33 500 kr

Utrop: 31 000 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m / 1000ft), Diver 300 M, Chronometer, Cal 3330, Verk nr. 86671342, Serie nr. 86671342, PIC nr. 212.30.42.50.01.001, Ref nr. SU 378.0525, Boett nr. 178.0525, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk (Co-Axial), safirglas, datum, heliumventil, svart keramisk ring, originallänk, viklås, Ref nr. 1616/749, cert, mars, 2014, box, ytterkartong.

31 500 kr

Utrop: 29 000 kr

BREITLING, Chronomat 44, Chronometre, "Tachymetre", Cal B01, Verk nr. 3013441, Serie nr. 3013441, Ref nr. AB011012, Boett nr. 4509B4, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, gummiband (Military), viklås, cert, juli 2015, box, ytterkartong.

25 000 kr

Utrop: 24 000 kr

BREITLING, Super Avenger II, Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 2741645, Serie nr. 2741645, Ref nr. A1337111, Boett nr. 241x B5, kronograf, herrur, 48 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Professionallänk III, viklås, Ref nr. W3717/168A, cert, september 2015, box, ytterkartong.

27 500 kr

Utrop: 26 000 kr

OMEGA, frackur, 48 mm, Cal 38.5L.T1, Serie nr. 12542588, Boett nr. 374-14, stål (Staybrite), ankargång, skadat glas, skadad urtavla, bucklor, ca 1951.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN, Vivianna Oval, Serie nr. 000780, Boett nr. 423, damur, 34,5 x 30 mm, stål, quartz, safirglas (repor/nagg), pärlemorurtavla med briljanter (9 st. 0,05 ctv), skadad urtavla, briljanter på boetten (3 st. 0,015 ctv), läderband, originalspänne, ca 2010.

3 400 kr

Utrop: 3 500 kr

OMEGA, Constellation, Serie nr. ej bevarat (se fördjupad info), Ref nr. DR 795.1080, Boett nr. 795.1080, damur, 22,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas (repor/nagg), skadade visare, defekt, integrerad originallänk i stål (skadad), viklås (skadat, saknar logga), Ref nr. 6104/465.6, ca 1986.

1 900 kr

Utrop: 1 000 kr

IWC, Schaffahusen, Mark XV "Fliegeruhr", Cal 30110, Serie nr. 3097929, Ref nr. IW325311, Boett nr. 3073729/3253, herrur, 38 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, viklås, ca 2005, box (skadad).

22 000 kr

Utrop: 23 000 kr

Klockor Bordsur

CARRERA Y CARRERA, bordsur, 200 x 110 x 170 mm, Serie nr. S.23, Ref nr. 145-98, förgyllt silver/bergkristall, quartz, pantrar, batterilock saknas, alarmvisare saknas, ca 1990, fodral. Limiterad och numrerad. (Nummer 23 av 30).

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

LONGINES, Conquest (30bar/300meter), Serie nr. 50254974, Ref nr. L3.381.4.97.6, Boett nr. L3.381.4, damur, 34 mm, stål, quartz, safirglas, datum, diamanturtavla (11 st. 8/8), originallänk, viklås, Ref nr. L600151201 W, längd 170 mm, ca 2020.

6 000 kr

Utrop: 6 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date (T Swiss Made T), Ref nr. 69173, Serie nr. 8519537, Cal 2135, Verk nr. 093555, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla/visare, servicebehov (se bilder på urverk), Jubileelänk (skadad, se bilder), viklås, Ref nr. 62523D.18-I9/468 B, cert, december 1984, box.

18 200 kr

Utrop: 9 500 kr

TAG HEUER, Link Professional (200 METERS), Serie nr. AN8606, Boett nr. WT1310, damur, 30 mm, stål, quartz, safirglas (skadat), datum, skadad visare, ej signerat urverk, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. BA0556-G-B2, längd 163 mm, ca 2000, box (skadad).

1 600 kr

Utrop: 1 200 kr

Klockor Corum

CORUM, Admiral´s Cup, Challenge 44, Chronometer, Cal ETA 7753, Verk nr. 683285, Serie nr. 2107488, Boett nr. 01.0007, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, längd 180 mm, ca 2010.

Utrop: 18 000 kr

INTERNATIONAL WATCH Co, Schaffhausen, herrur, 33 mm, Cal 83 (Inca), Serie nr. 1084411, Boett nr. 1109275, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, relumade visare, skadad urtavla (saknar lume), läderband, ca 1944.

5 600 kr

Utrop: 5 200 kr

LONGINES, Hydro Conquest (30bar/300m), Cal 633 (ETA 2824-2), Serie nr. 36793590, Ref nr. L3.641.4.56.6, Boett nr. L.3.641.4, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. L600123880, cert, oktober 2011, box, ytterkartong.

6 100 kr

Utrop: 5 200 kr

OMEGA, Speedmaster, Professional, "Tachymètre", s.k. "Moon Watch", Cal 1861, Verk nr. 78894645, Serie nr. 78894645, PIC nr. 311.33.42.30.01.001, Boett nr. STZ005923, kronograf, herrur, 42 mm, stål, manuell, plexiglas, NATO-band, läderband, viklås, Ref nr. 94521613/GJB, cert, januari 2022, box, ytterkartong.

46 000 kr

Utrop: 35 000 kr

CARTIER, Tank Francaise, Cal 157.06, Ref nr. W51006Q4, Boett nr. 2301/CC181327, midsize, 25 x 22 (30) mm, stål/guld, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås, cert, januari 1997, box, ytterkartong.

21 500 kr

Utrop: 21 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust 36, Chronometer, "Bright Blue Diamond Dial", Ref nr. 126234, Serie nr. 51H050E8, Cal 3235, Verk nr. 4X9585G0, Boett nr. 2080, herrur, 36 mm, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, diamanturtavla (10 st. 8/8), Jubileelänk, viklås (Oysterclasp/Easylink), Ref nr. 62800-9LM/5CC+6XF, cert, juni 2021, box, ytterkartong.

90 000 kr

Utrop: 92 000 kr