161 - 180 av 353
1...8910...18 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 29 augusti

Klubbad för

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,46 ct, ca W(H)/P1, stl 16 mm, vikt 2,8 g, butikscertifikat.

Utrop: 5 500 kr

RING, 18K guld, safirer, rubiner, smaragder, 4 briljantslipade diamanter 0,08 ctv, stl 16,5 mm, vikt 4 g, enstaka skador och nagg, butikscertifikat.

Utrop: 3 400 kr

COLLIER, 18K guld, färgstenar, längd 41 cm, vikt 6,1 g.

7 500 kr

Utrop: 6 900 kr

GEORG JENSEN, helalliansring, 18K guld, 46 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, stl 58 (18,5 mm), vikt 1,5 g, slitage och en sten saknas, skadade stenar.

2 100 kr

Utrop: 1 700 kr

CARMOSÉRING, 18K guld, smaragd, 18 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, stl 18,5 mm, vikt 2,4 g, gravyr, nagg på smaragden.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

GUSSI, armring, sterlingsilver, tigeröga, inre omkrets ca 18 cm, 1966, vikt 25,5 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,37 ct, ca W/VS, stl 18 mm, vikt 2,2 g.

3 800 kr

Utrop: 3 800 kr

TENNISARMBAND, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,65 ctv, ca TW-Cr/SI-P, längd 17 cm, vikt 3 g, svaga fattningar.

8 500 kr

Utrop: 9 400 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade pärlor, ca 9 mm, vikt 3 g, stift.

2 100 kr

Utrop: 2 200 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor, ca 9 mm, vikt 3 g, stift.

Utrop: 2 200 kr

BROSCH, elefant, silver/14K guld, åttkantslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca Cr-LY/SI-P, mått 36x16 mm, vikt 4,2 g.

5 500 kr

Utrop: 6 000 kr

RING, 14K guld, safirer, diamanter, delfin, stl 18 mm, vikt 8,1 g.

Utrop: 4 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,54 ctv, ca TCr/VS-SI, vikt 1,4 g, stift.

Utrop: 8 800 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, prinsesslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW/VS-SI, stift, vikt 1,5 g.

3 100 kr

Utrop: 3 400 kr

RING, 18K vitguld, 27 briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, varav mittstenen ca 0,08 ct, ca TW-W/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 2,4 g.

Utrop: 7 700 kr

RING, 18K vitguld, smaragdslipad smaragd ca 1,00 ct, 4 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, stl 17 mm, vikt 2,3 g, smaragd med nagg.

2 400 kr

Utrop: 2 700 kr

ENGELBERT, ring, 18K vitguld, odlad pärla ca 5,6 mm, safirer, Stigbert, Stockholm 1964, stl 19 mm, vikt 3,6 g, safirer med nagg och slitna fasettkanter, slitna och skadade klor.

Utrop: 2 700 kr

RING, 18K guld,/vitguld, briljantslipad diamant ca 0,20 ct, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 5,0 g.

Utrop: 4 600 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant enligt gravyr 0,30 ct ca W/VS, stl 17,5 mm, vikt 2,6 g, små nagg.

Utrop: 4 800 kr

RING, 14K guld, 18 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv ca W/P, stl 16,5 mm, vikt 2,0 g.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr