Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 29 augusti
Smyckestillbehör Övrigt
Smyckestillbehör Övrigt
RING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI, stl 17,25 mm, vikt 1,9 g.
HÄNGE MED KEDJA, 18K roséguld, hjärta, briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, mått hänge ca 11 x 11 mm, längd kedja 45 cm, förkortningsögla, vikt 2,3 g.
COLLIER, 18K guld/vitguld, briljantslipad diamant ca 0,02 ct, längd 42,5/46 cm, vikt 1,8 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 gröna granater 0,19 ctv, 8 briljanter 0,31 ctv, ca TW(G)/VS-SI
SOPHIE BY SOPHIE, ring, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,05 ct, stl 18,5 mm, vikt 0,7 g, ej stämplad.
ALLIANSRING, 18K guld, 13 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, TW-W/VS-SI, stl 15,75 mm, vikt 1,6 g, enstaka diamanter har nagg.
Smycken Enstaka örhänge
SOPHIE BY SOPHIE, enstaka örhänge, bokstaven M, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,04 ctv, höjd 5,7 mm, stift, vikt 0,6 g.
SOPHIE BY SOPHIE, hänge, Diamond Arrow Hoop Pendant, briljanter 0,03 ctv, TW/SI, höjd 8 mm, vikt 0,1 g.
CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 blå safirer ca 0,53 ctv, briljanter ca 0,21 ctv, stift, vikt 1,7 g.
SOPHIE BY SOPHIE, hänge, Måne, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,03 ctv, TW/SI, höjd 10 mm, vikt 0,3 g.
CARMOSÉRING, 18K vitguld, rubin ca 0,46 ct, ca briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, stl 17,25 mm, vikt 2,0 g.
RING, 18K guld, gammalslipad diamant ca 0,70 ct, ca TCa(K)/skada vid rondist i övrigt väldigt små orenheter, 6 briljanter ca 0,10 ctv, stl 16,5 mm. vikt 2,1 g.
RING, 18K vitguld, blå safir ca 0,80 ct, 1 navetteslipad samt 8 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, stl 17,5 mm, vikt 3,5 g, safiren med nagg på kronan, safiren sitter aningen löst, en klo är av, en navetteslipad diamant saknas.