81 - 100 av 139
1...4567 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 21 september

Klubbad för

Klockor Hermès

HERMÈS, Loquet, Serie nr. 1115860, Boett nr. L01.201, damur, 19,5 mm, doublé (10 micron) quartz, safirglas, armlänk, Ref nr. L01.100, ca 2000.

Utrop: 6 700 kr

Klockor Bvlgari

BVLGARI, Solotempo, Cal MVE001, Serie nr. O 0960, Ref nr. ST 30 S, damur, 30 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk (170 mm), viklås, Ref nr. PREVM, ca 2008.

Utrop: 6 000 kr

CARTIER, Santos Galbée, Cal 077 (ETA 2671), Boett nr. 2423/333733CD, damur, 24 x 24 (35) mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor), datum, originallänk, viklås, OBS: längd 160 mm, ca 2000.

22 000 kr

Utrop: 21 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Yacht-Master, Chronometer, Ref nr. 168623, Serie nr. D325372, Cal 2235, Verk nr. A 1847224, Boett nr. 2260, midsize, 35 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, bucklor, Oysterlocklänk, viklås, Ref nr. 78753-CL8, cert, februari 2007, box, ytterkartong.

Utrop: 62 000 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Arceau, Serie nr. 2828390, Boett nr. AR5.710a, unisex, 38 mm, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne, cert (ej komplett), ca februari 2013, box, ytterkartong.

6 000 kr

Utrop: 6 400 kr

ROLEX, OP, Datejust, Pearlmaster, Ref nr. 69298, Serie nr. W369611, Cal 2135, Verk nr. 2778053, Boett nr. 69000A, damur, 29 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (repor), datum, MOP-tavla med diamanter (10 st. 8/8), briljantkrans, (32 st. TW/VVS, ca 1,45 ctv), Pearlmasterlänk, viklås, Ref nr. 72948-T4-T, längd 160 mm, totalvikt 102,1 gram (se fördjupad info), cert, juni 1995, box (ej komplett).

104 000 kr

Utrop: 102 000 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Geneve, damur, 18,5 mm, Serie nr. 641088, Ref nr. 15509, 18K guld, quartz, safirglas (repor/nagg), skadad urtavla/visare, urverk utbytt / ej signerat, integrerad originallänk (vriden, se bild), längd 164-168 mm, totalvikt 30,6 gram, ca 1990.

Utrop: 20 000 kr

BREITLING, Wings Lady, Cal 67, Serie nr. 3749, Ref nr. B67050, damur, 31,5 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, urverk ej signerat, Pilotlänk (stål), viklås, Ref nr. T4196/780A, längd 170 mm, ca 1997.

8 500 kr

Utrop: 8 700 kr

OMEGA, damur, 14,5 mm, Cal 650, Serie nr. 20822043, Boett nr. 611060/639432, 18K guld, manuell, safirglas, briljanter på boetten (8 st. ca TW/VS, ca 0,16 ctv), läderband, ca 1963.

5 100 kr

Utrop: 3 000 kr

BREITLING, Galactic 30 (100M/330FT), Chronometre, Cal 71, Verk nr. 1253334, Serie nr. 1253334, Ref nr. B71340L2-A680, damur, 30 mm, bicolour, SuperQuartz, safirglas (repor), datum, pärlemorurtavla med diamanter (8 st 8/8), integrerad Pilotlänk (stål/guld), viklås, Ref nr. W0808/368D, cert september 2011, box (skadad), ytterkartong.

15 000 kr

Utrop: 15 500 kr

Klockor Patek Philippe

PATEK PHILIPPE, Genève, Twenty-4, Cal E15, Serie nr. 3592368, Ref nr. 4910/10A-001, Boett nr. 4854776, medium, 25,1 x 26 (30) mm, stål, quartz, safirglas (repor/nagg), diamanturtavla (10 st. 8/8), briljanter på boetten (36 st. TW/VVS, ca 0,45 ctv), originallänk, viklås, Ref nr. I751AD, längd 170 mm, ca 2008.

Utrop: 57 000 kr

OMEGA, damur, 17,5 mm, Cal 484, Serie nr. 22707744, Boett nr. 852544 / 7171, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad originallänk i 18K guld, längd 173-178 mm, ca 1965, totalvikt 28,2 gram.

Utrop: 15 000 kr

CARTIER, Tank Solo, Cal 157, Ref nr. W5200002, Boett nr. 475098YX/3168, unisex, 24,1 x 31 mm, guld/stål, quartz, safirglas, läderband, originalspänne i 18K guld, ca 2014, box.

38 500 kr

Utrop: 29 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T Swiss Made T), Chronometer, Ref nr. 69173, Serie nr. 9296593, Cal 2135, Verk nr. 0664299, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor/nagg), datum, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523-D14-O10/468 J, servad februari 2024, cert, augusti 1987.

45 000 kr

Utrop: 36 000 kr

OMEGA, De Ville, Cal 1387, Serie nr. 44963187, Ref nr. MD 591.0150, Boett nr. 591.0150, damur, 20 mm, doublé (20 micron), quartz, mineralglas, gravyr, läderband, originalspänne (doublé), ca 1984, box.

2 100 kr

Utrop: 1 400 kr

Klockor Eterna

ETERNA, Sahida, Boett nr. 2610.41, damur, 13 (17,5) x 25 (31,5) mm, stål, quartz, safirglas, pärlemorurtavla, integrerad originallänk, ca 2005.

Utrop: 1 200 kr

Klockor Universal

UNIVERSAL, Geneve, "Swiss", Cal 80, Serie nr. 2373693, Boett nr. 15824/1 /645, damur, 27 x 13 (23) mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, negativa stift, läderband, ca 1965.

Utrop: 6 900 kr

OMEGA, Constellation, Serie nr. serienummer i tusch ej bevarat, Ref nr. DB 595.0102, Boett nr. 595.0102, damur, 22,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, diamantkrans (32 st.), urverk ej signerat, integrerat läderband, originalspänne i doublé, ca 1985.

8 000 kr

Utrop: 5 200 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 78-1 (ETA 2512-1), Boett nr. 6 115202, unisex, 23,5 x 23 (31) mm, förgyllt silver, manuell, mineralglas (nagg), läderband, originalspänne, cert, april 1980.

16 600 kr

Utrop: 8 200 kr

Klockor Hermès

HERMÈS, Glissade, Serie nr. 2061153, GL1.510, damur, 26 x 26 mm, stål, quartz, safirglas, urverk ej signerat, läderband, originalspänne, ca 2005, box.

7 500 kr

Utrop: 7 700 kr