341 - 360 av 460
1...171819...23 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 20 augusti

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, abalone, delfiner, höjd 27 mm, vikt 1,6 g, krokar.

Utrop: 225 kr

RING, sterlingsilver, cubic zirkoner, stl 16,5 mm, vikt 1,8 g.

Utrop: 225 kr

COLLIER, 2-radigt, rostfritt stål, strass, längd 41-46 cm.

150 kr

Utrop: 175 kr

BROSCH, vitmetall, strass, pudel, en sten saknas, höjd 41 mm, magnetlås.

Utrop: 50 kr

3 ARMBAND, läder, vitmetall, magnetlås, längd ca 19 cm.

150 kr

Utrop: 150 kr

ÖRHÄNGEN, vitmetall, läder, syntetisk turkos, kaktusar, höjd 71 mm, vikt 17,6 g, stift.

Utrop: 175 kr

Kuriosa Trä

2 SKÅLAR/FAT, olivträ, mått 13 x 13,5 x 2,5 cm respektive 13x8x3 cm.

100 kr

Utrop: 125 kr

ÖRHÄNGEN, röd agat, gulmetall, höjd 76 mm, vikt 20,9 g, krokar.

Utrop: 250 kr

HÄNGE MED KEDJA, förgyllt stål, lapis lazuli, höjd 24 mm, längd 37-44 cm, vikt 3,2 g.

Utrop: 225 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, sillimanit, höjd 30 mm, vikt 3,3 g, krokar.

Utrop: 400 kr

BROSCH, Paavo Koski, silver, blå spinell, bredd 54 mm, vikt 5,8 g.

300 kr

Utrop: 225 kr

HÄNGE, förgyllt silver, plique-à-jour, Ryssland, 1900-talets andra hälft, bredd 50 mm, vikt 14,5 g.

250 kr

Utrop: 300 kr

HÄNGE/BROSCH, gulmetall, granater och halvpärlor, en pärla saknas, några stenar med skador, vikt 10,2 g.

Utrop: 650 kr

ARMBAND, sterlingsilver, ametist, lapis lazuli, månsten, malakit, tigeröga, karneol, rubin, bredd 10 mm, längd 14-18 cm, vikt 7,3 g.

650 kr

Utrop: 500 kr

ÖRRINGAR, 21K guld, emalj och glas, stift, höjd ca 40,0 mm, vikt 9,1 g, skador.

3 300 kr

Utrop: 3 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, syntetiska safirer, vikt 0,4 g, stift.

Utrop: 600 kr

Smycken Lås

PÄRLAVKORTARE, silver med 3 odlade sötvattenspoärlor, längd 17 mm

Utrop: 250 kr

RING, 835 silver, bergskristall, stl 16,5 mm, svenska importstämplar, vikt 8,4 g.

175 kr

Utrop: 175 kr

SMYCKESSET, vitmetall, granater, armband saknar säkerhetskedja, ett örhänge saknar bakstycke, vissa smycken saknar stenar, vikt 51,5 g.

225 kr

Utrop: 175 kr

MANSCHETTKNAPPAR, silver, mått 11 x 25 mm, monogram/gravyr på baksidan, vikt 9,5 g.

Utrop: 175 kr