Avslutad | Allmänna – Tisdag 20 augusti
Klubbad för
ÖRHÄNGEN, roséförgyllt sterlingsilver, ankare, roder, bredd 8 mm, vikt 0,9 g, stift.
BROSCH, sterlingsilver, 11 topaser, ca 10,60 ctv, trollslända, bredd 33 mm, vikt 6,2 g.
LONGINES, fickur, 50,5 mm, Serie nr. 3420720, Boett nr. 3420720, silver (800), ankargång, skadad urtavla, skadade visare, bucklor, defekt, ca 1916.
SEIKO, damur,18 x 23,5 mm, Serie nr. 890968, Boett nr. 103630, silver/stål/emalj, manuell, plexiglas, defekt, ca 1968.
CERTINA, damur, 22,5 mm, Serie nr. 6586901, Boett nr. 1701.140, stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1967.