241 - 260 av 302
1...121314...16 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 13 juli

Klubbad för

SALVINI, örhängen, Hjärtan, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W/VS, höjd 20 mm, vikt 7,7 g, krokar med stopp.

Utrop: 15 800 kr

ARMBAND, 18K guld, odlade pärlor, korall, onyx, längd 18,5 cm, vikt 15,1 g.

5 700 kr

Utrop: 6 400 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, akvamariner ca 3,00 ctv, briljanter ca 0,08 ctv, ca W/VS, höjd 30 mm, kedja 44 cm, vikt 3,3 g, akvamariner med små nagg.

Utrop: 6 400 kr

BROSCH, Nyckelpiga, 18K guld, emalj, 20x20 mm, vikt 7,8 g, emaljskada.

Utrop: 6 200 kr

RING, 18K guld/vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,74 ctv, ca W/VS, stl 17 mm, vikt 8,7 g, diamanter med nagg på kuletten.

Utrop: 9 400 kr

ALLIANSRING, 18K guld, briljantslipade diamanter 1,61 ctv enligt gravyr, ca TCr/VS-P, stl 17,25 mm, vikt 3,5 g.

Utrop: 16 000 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, rubiner ca 0,66 ctv, stl 16 mm, vikt 2,3 g.

Utrop: 4 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, delvis rodinerat, 78 briljantslipade diamanter ca 0,78 ctv, höjd 19 mm, stift/clips, vikt 5,9 g.

6 900 kr

Utrop: 6 900 kr

ÖRHÄNGEN, 14K vitguld, 6 rubiner i olika slipningar ca 1,39 ctv, sannolikt obehandlade, 4 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv varav åtminstone två har en lätt rosa färgton, stift, vikt 3,0 g.

Utrop: 8 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, ovalslipade safirer, briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca TW-W/VS-SI, diameter 13,7 mm, vikt 5,0 g, en diamant med nagg på rondisten, några safirer med nagg.

Utrop: 22 000 kr

ENSTENSRING, 18K rodierat guld, briljantslipad diamant ca 0,65 ct, ca W/VS2, stl 17,5 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 12 200 kr

ÖRRINGAR, 18K vitguld, 20 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW-TCr/P, diameter 14 mm, vikt 1,7 g.

Utrop: 4 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 22 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-TCr/SI-P, höjd 15 mm vikt 4,1 g.

Utrop: 9 200 kr

RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant 1,10 ct, ca W/P1, briljantslipade diamanter ca 1,30 ctv, ca TW-TCr/VS, stl 15 mm, vikt 6,6 g, flera diamanter med skador.

Utrop: 20 000 kr

COLLIER, 18K vitguld, droppslipad turmalin ca 4,13 ct, baguetteslipade turmaliner ca 2,00 ctv, briljant-, carré-, baguette- och droppslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW/VS, längd 50 cm, vikt 7,3 g.

3 400 kr

Utrop: 1 900 kr

RING, platina, ovalslipad rubin ca 0,57 ct, 34 briljantslipade diamanter ca 0,27 ctv, ca TW-TCa/P, stl 17,75 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 7 200 kr

RING, platina, ovalslipad rubin ca 0,57 ct, 34 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca TW-TCr/P, stl 17,5 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 7 200 kr

RING, platina, ovalslipad safir ca 0,49 ct, 32 briljantslipade diamanter ca 0,29 ctv, ca W-TCr/P, stl 16,75 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 7 800 kr

RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 0,50 ct, ca W/VS, briljantslipade diamanter ca 0,38 ctv, ca TW-W/VS-SI, Artinians Juveler, Stockholm, stl 16,5 mm, vikt 4,2 g, mittstenen med nagg på kuletten.

Utrop: 11 000 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 37 prinsesslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca TW-W/VS, Artinians Juveler, Stockholm, stl 16,75 mm, vikt 3,5 g.

Utrop: 8 800 kr