Avslutad | Allmänna – Tisdag 9 juli
Klubbad för
DANIEL WELLINGTON, guldplätterat stål, 3 ringar, olika modeller, stl ca 19/20,25/21 mm, vikt 2.1 g.
BROSCH, sterlingsilver, markasiter, svenska importstämplar, mått ca 4,5 x 2,5 cm, vikt 8,5 g, en sten saknas.
ÖRHÄNGEN, förgyllt silver, Re Mu Ädelsmide Reinhold Muhr, Stockholm 1952, skruvmekanism, vikt 2,3 g.
PÄRLCOLLIER, silverlås, doserade sötvattenspärlor, 3,5-7,0 mm, längd ca 49 cm, vikt 12,5 g, i behov av omträdning.
PANDORA, örhänge, sterlingsilver, stift, odlade sötvattenspärlor, glas, cz, vikt 3,6 g.
RING, 18K guld, sötvattenspärla, stl 16,75 mm, Asp Juvelerare, Hedemora 1957, vikt 4,2 g.