Avslutad | Allmänna – Tisdag 9 juli
Klockor Camel
CAMEL, Trophy, Adventure Watch, kronograf, herrur, 36,5 mm, bicolour, quartz (går ej), mineralglas, datum, alarm, läderband, ca 1995.
Klockor Elgin
ELGIN, fickur, 55 mm, savonett, Cal 217 (15 stenar, 18 size), Serie nr. 9019723, Boett nr. 325517, doublé, ankargång, gravyr, bucklor, ca 1901.
Klockor Citizen
CITIZEN, WR 50, Serie nr. 941220428, Boett nr. 1502-S097827, herrur, 41 mm, stål, quartz, mineralglas, dag, datum, originallänk, viklås, längd 160 mm, ca 2009.
LONGINES, fickur, 54 mm, Cal 21.25, Serie nr. 3987822, Boett nr. 3987822, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, ca 1921.
TISSOT, Ballade, Boett nr. C227/327W, damur, 27 mm, bicolour (förgyllning nött), quartz (går ej), safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 2000.
SEIKO, klockring, 16 x 19 mm, Serie nr. 531592, Boett nr. 11-431A, doublé, manuell, mineralglas, reglerbar storlek, ca 1985.
HÄNGE MED KEDJA, uggla, vitmetall, onyx, emalj, höjd 57 mm, längd 50 cm, vikt 21,6 g.
HÄNGE MED KEDJA, dödskalle, vitmetall, ametist, höjd 48 mm, längd 60 cm, vikt 24,6 g.