401 - 420 av 429
1...202122 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 15 april 2000

Klubbad för

2 ALMANACKSFODRAL, silver, svenska stämplar resp 1875 samt 1907.

700 kr

Utrop: 900 kr

SILVER SLEV ej stämplad

Utrop: 900 kr

PÄRLCOLLIER, odlat med 86 pärlor 8.8-8.4 mm längd 86 cm briljantlås 14K

Utrop: 23 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade vita och svarta pärlor längd, kortaste 41 cm

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr

PÄRLCOLLIER, svarta och vita guld kulor 14K längd 72 cm

Utrop: 4 600 kr

SAFIR COLLIER, 18K vikt 43.0 g

Utrop: 13 000 kr

PÄRLCOLLIER, orientaliska pärlor lås 14k pärlor saknas längd 45 cm

3 800 kr

Utrop: 2 900 kr

SKÄRPSPÄNNE, silver antikt

Utrop: 1 100 kr

BROSCH, silver troligen skottsk ca 1880

900 kr

Utrop: 1 000 kr

BROSCH, ca 8K 1850 talet

Utrop: 1 100 kr

Smycken Medaljong

MEDALJONG 18K vikt 9.5 g orientaliska pärlor 1883, svensk

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

KANNA, nysilver, C.Jonsson antik

Utrop: 500 kr

ARMBAND, 14K guld med briljanter totalt ca 0,74 ct samt emalj, vikt 18,7 g. L=18 cm.

Utrop: 7 000 kr

COLLIER, "tennis", 14K guld med 115 briljanter totalt ca 3,5 ct H(W)-J(CR)/SI L=41 cm, vikt 19,9 g.

Utrop: 19 000 kr

BRILJANT, oinfattad, 3,19 ct H(W)/SI 2 ( laserborrad).

Utrop: 90 000 kr

PÅSKÄGG, ryskt förgyllt

Utrop: 1 200 kr

PÅSK ÄGG silver förgyllt ryskt

Utrop: 1 100 kr

COLLIER, 18K vitguld med briljanter totalt ca 1,30 ct.

Utrop: 4 500 kr

PÄRLRING. platina med odlad pärla 9.1 mm samt 6 diamanter 0.06 ct stl. 17 mm

3 200 kr

Utrop: 3 600 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld 1 briljant 0,22 ct TW/VS stl. 17.5 mm

Utrop: 2 400 kr