Avslutad | Allmänna – Tisdag 18 juni
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, cz, stjärntecken fiskarna, längd 45 cm, vikt 1,4 g.
OMEGA, Seamaster, Cal 1342, Serie nr. 42607719, Ref nr. MD 196.0088, Boett nr. 196.0088 (K.B), herrur, 35 mm, doublé (skadad, 20 micron), quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, gravyr, OBS: defekt ställmekanism, ca 1979, metallänk ej original, box (ej komplett).
Smyckestillbehör Smyckeskrin
SMYCKESKRIN, malakit, röd sammetsinsida, 107 x 69 x 37 mm, mindre nagg/skador.
GLASUNDERLÄGG, 4 stycken, aluminium, Hilke collection, diameter 10 cm, grön, kartong.
Kuriosa Mässing
LJUSSTAKE, förnicklad mässing, "Piccolina" Hilke collection, höjd 2,5 cm, bredd 4,5 cm, kartong.
Kuriosa Mässing
SMYCKESET, sterlingsilver, hänge med kedja, örhänge, ankarlänk, längd 45 cm, stift, vikt 1,7 g.