Avslutad | Allmänna – Tisdag 18 juni
Klubbad för
ÖRHÄNGEN, gulmetall, rosa turmalin, peridot, ametist, iolit, höjd 40 mm, vikt 5,2 g, krokar.
KLACKRING, 18K guld, svart sten, storlek 18,75 mm, vikt 4,5 g, limrester runt sten, ringskenan ej rund.
Smyckestillbehör Övrigt
Smyckestillbehör Övrigt
Glas Bruksglas
REIJMYRE, snapsglas x 4, Margareta Hennix, "Aquavit", ur serien "Basic", 1900-talet, signerade, höjd 16 cm.
ÖRHÄNGEN, 14K guld, cabochonslipade ovala koraller, blå emalj, stift med clips, vikt 6,1 g.