441 - 460 av 671
1...222324...34 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 28 maj

Klubbad för

RING, silver, glassten, mått på sten 25 x 19 mm, stl 20,25 mm, vikt 18,4 g.

Utrop: 175 kr

RING, järnmalm, stenens mått 17 x 23 mm, stl 19 mm, vikt 14,8 g, spricka i sten,

Utrop: 250 kr

RINGAR, "astrid&agnes", 3 stycken, stål, olika modeller, vit sten, stl ca 17,5 mm, vikt 12,2 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, cubic zirkoner, höjd 21 mm, totalvikt 1,3 g, stift.

300 kr

Utrop: 275 kr

COLLIER, sterlingsilver (18K guldpläterat), Swarovski-kristaller, handgjort, höjd 14 mm, längd 42-47 cm, vikt 3,5 g.

Utrop: 550 kr

COLLIER, förgyllt sterlingsilver, cubic zirconia, längd 41-46 cm, vikt 1,2 g.

Utrop: 275 kr

BERLOCK, 3 st, sterlingsilver, röd emalj, nalle, hjärtan, totalvikt 8,9 g.

50 kr

Utrop: 75 kr

ARMBAND, förgyllt stål, tigeröga, längd 17-20 cm.

Utrop: 175 kr

ARMBAND, vitmetall, olikfärgad bärnsten, längd 20-23 cm.

150 kr

Utrop: 175 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 14K guld doublé, odlade sötvattenspärlor ca 8,5 mm, stift, vikt 1,8 g.

Utrop: 250 kr

SNAPSGLAS, 4 stycken, silver, delvis förgyllda, höjd ca 4 cm, Markströms Guldsmeds Ab K G, Uppsala 1964, vikt 68 g, ett av glasen lite bucklig.

Utrop: 450 kr

ARMBAND, zebrajaspis, bredd 8 mm, elastiskt.

100 kr

Utrop: 125 kr

SMYCKESET, hänge med kedja, örhängen, sterlingsilver, grön sten, vita stenar, längd hänge med kedja 42-45 cm, totalvikt 6,2 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

COLLIER, rostfritt stål, blå sten, höjd 33 mm, längd 44 cm.

Utrop: 250 kr

RING, silver, mossagat, repor/sprickor, mått 22 x 16 mm, stl 15,75 mm, vikt 10,2 g.

Utrop: 175 kr

Mynt Svenska mynt

3 MYNT, 21,6K guld, 5 Kronor 1899-1901, kvalité ca 01, total vikt 6,7 g.

Utrop: 5 500 kr

RING, 18K guld, syntetisk gul safir, stl 16,5 mm, vikt 3,5 g

Utrop: 1 800 kr

Armband, silver, blommor, Sverige, längd ca 19,5 cm, bredd ca 1,5 cm, vikt 26,3 g

Utrop: 400 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, herrur, 30 mm, Boett nr. 9042, doublé (10 micron), quartz, mineralglas, strass på urtavlan, defekt (går ej), integrerad originallänk, längd 200-195 mm, ca 1990, etui.

850 kr

Utrop: 175 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, höjd 8 mm, vikt 0,5 g, stift.

Utrop: 125 kr