Avslutad | Moderna – Lördag 1 april 2000
Klubbad för
FIGURIN, silver Moses med stentavlorna, Israel 1900-tal H=22 cm.
Visa varaSilver Matsilver
4 SERVERINGSSKEDAR, silver Sverige samt Tyskland 1800-talets andra hälft L=15-18 cm.
ENSTENSRING, 14K vitguld med briljant ca. 1.46 ct. ca. Cape(M-N)/P1-2, 4 briljanter ca. 0.62 ct. stl 17 1/4mm
ENSTENSRING, 18K vitguld med navettslipade diamant 0.25 ct. Top Cape(K-L)/VS briljanter 0.22 ct., stl 16mm
ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant 0.40 ct. CR(J)-Top Cape(K)/VS, briljanter 0.75 ct., stl 17 1/2mm