Avslutad | Allmänna – Tisdag 14 maj
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, cubic zirconia, ram med blommor, höjd 18 mm, längd 44 cm, vikt 2,1 g.
5 ARMBAND, rökkvarts, botswana-agat, svart turmalin, grå agat, bergkristall, elastiska, totalvikt 60,7 g.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, cubic zirconia, ananas, höjd 14 mm, längd 44 cm, vikt 1,4 g.
HÄNGE, förgyllt silver, plique-à-jour, Ryssland, 1900-talets andra hälft, bredd 50 mm, vikt 14,5 g.
RING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv, ca W-Cr/VS-SI, storlek 17,25 mm, vikt 2,1 g, diamanterna har enstaka små ytdefekter.
Belysning Bordslampor
BORDSLAMPA, saltsten, träunderrede, höjd 20 cm, omkrets ca 40 cm, sladd och glödlampa, ny i kartong, vikt ca 2-3 kg.
HÄNGE MED KEDJA, förgyllt sterlingsilver, odlad sötvattenpärla, Italien, höjd 32 mm, längd 40-45 cm, vikt 4,9 g.
ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, odlade sötvattenpärlor, Italien, höjd 42 mm, vikt 4,5 g, krokar.
HÄNGE MED KEDJA, trollslända, sterlingsilver, cubic zirkoner, höjd 32 mm, längd 45-50 cm, vikt 4,8 g.
HÄNGE MED KEDJA, roséförgyllt sterlingsilver, moissaniter, höjd 21 mm, längd 40-45 cm, vikt 4,1 g.
Smyckestillbehör Smyckeskrin
SMYCKESKRIN, malakit, röd sammetsinsida, 107 x 69 x 37 mm, mindre nagg/skador.
ARMRING, gulmetall, labradorit, rökkvarts, persikofärgad månsten, bredd 12-26 mm, öppen, justerbar.