Avslutad | Allmänna – Tisdag 14 maj
Klubbad för
ÖRHÄNGEN, flamingos, förgyllt sterlingsilver, cubic zirkoner, höjd 8 mm, vikt 0,5 g, stift.
RING, sterlingsilver, bergkristall, grön onyx, cubic zirkoner, höjd 18 mm, justerbar, vikt 5,0 g.
MEDALJONGER, 2 st, sterlingsilver, mått 36,7 x 18,6 mm och 30,9 x 19,8 mm, vikt 12,0 g.
RING, sterlingsilver, brun sten, stl 18,5 mm, vikt 7,0 g, mitt sten med nagg och skador.
ÖRHÄNGEN, 18K guld, hjärtan, 6 briljantslipade diamanter ca 0,11 ctv, ca TW/VS, stift, mått 4,5 x 4,0 mm, vikt 1,7 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,19 ctv, ca TW/VS, stift, mått 6,4 x 6,4 mm, vikt 1,8 g.