Avslutad | Klockor – Lördag 6 april
OMEGA, Speedmaster, Date, "Tachymetre", Chronometer, Cal 1152, Serie nr. 58385051, PIC nr. 3513.30.00, Ref nr. ST 375.0083, Boett nr. 175.0083 (LL), kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. 1562/850, ca 2002.
TAG HEUER, Formula 1, ”Tachymetre”, Cal 16 (SW 500), Serie nr. WWG0538, Ref nr. CAZ2012.BA0970, Boett nr. CAZ2012-0, kronograf, herrur, 44 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, svart keramisk bezel, originallänk (stål/keramik), viklås, Ref nr. FAA087/3216 G, cert, maj 2016, box, ytterkartong.
Klockor Gucci
GUCCI, herrur, 33 mm, Serie nr. 0522042, Boett nr. 3000.2.M / 39980, doublé (10 micron), quartz, minerlaglas, läderband, originalspänne i gulmetall, ca 1990, box.
BREITLING, Chronospace, Chronometre, Cal 78, Verk nr. 1359363, Serie nr. 1359363, Ref nr. A78365, Boett nr. 2211 B5, herrur, 48 mm, stål, SuperQuartz, safirglas, analog/digital, vridbar innerring, Aero Classic länk, viklås, Ref nr. 3910/150A, cert, november 2011, serviceetui.
SEIKO, Prospex, Diver´s 200 m, Cal 8L35B, Serie nr. 413/600, Ref nr. SLA057J1, herrur, 42,6 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, gummiband, originalspänne, NATO-band, cert, januari 2022, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 413/600).
Klockor Hublot
Klockor Universal
UNIVERSAL, Genève, herrur, 34 mm, Cal 332, Serie nr. 1522602, Boett nr. 106508, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett (se bild), buckla bakboett, läderband, 1951.
OMEGA, herrur, 36 mm, Cal 332, Serie nr. 12152167, Ref nr. CK 2638, Boett nr. C 2638-1, stål (Staybrite), hammarautomat, plexiglas, liten sekundvisare, skadad uravla/visare, ca 1952, metallänk ej original.
OMEGA, Seamaster, Cal 552, Serie nr. 20647545, Ref nr. ST 165.001, Boett nr. 165.001 (SGR), herrur, 34 mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, relumade visare, läderband, ca 1963.
JAEGER-LE COULTRE, damur, 24 mm, Serie nr. 1574509, Boett nr. 140.080.1, 18K guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, läderband, originalspänne i doublé, ca 1985.
OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1164, Verk nr. 60042170, Serie nr. 60042170, PIC nr. 2299.80.00, Ref nr. SU 378.0514, Boett nr. 178.0514 (LL), kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, automatisk, safirglas (repor), datum, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1503/825, ca 2000, box (ej tidsenlig), ytterkartong.
OMEGA, Seamaster (120m), Cal 1424, Serie nr. 54556399, Ref nr. DA 796.1501, Boett nr. 596.1501/796.1501, damur, 28,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas (repor), datum, originallänk, viklås, Ref nr. 6501/827, längd 155 mm, ca juli 1998, box (skadad).
IWC, Schaffhausen, Mark XVII, Cal 30110, Serie nr. 3606591, Ref nr. IW326504, Boett nr. 5282763, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, servad december 2023, ca 2017.
Klockor Citizen
CITIZEN, Promaster Aqualand 200M, Serie nr. 1N2030145, Ref nr. BN2036-14E, Boett nr. J250-5126045 / GN-4-S, herrur, 46 mm, stål, quartz (Eco-Drive), mineralglas, datum, djupmätare, gummiband, originalspänne, dykförlängning, ca 2020, box, ytterkartong.
SEIKO, Prospex (Diver´s 200m), "Arnie", Serie nr. 165324, Ref nr. SNJ025, Boett nr. H851-00A0, herrur, 47 mm, analog/digital, svart stål, quartz (Solar), hardlexglas, gummiband, originalspänne, cert (ej komplett), ca 2021, box, ytterkartong.
OMEGA, Seamaster, De Ville (Swiss Made), Cal 565, Serie nr. 26875978, Ref nr. CD 166.020, Boett nr. 166.020 (C.B), herrur, 34,5 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, servicebehov, ca 1968, metallänk ej original.
OMEGA, Speedmaster, Reduced, "Racing", "Tachymetre", Cal 3220 (A), Serie nr. 55790991, PIC nr. 3810.12.40, Ref nr. ST 175.0032.1, Boett nr. 175.0032.1/175.0033.1 (LL), kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, plexiglas, utbytt urtavla (från röd till gul), läderband, originalspänne, cert, november 2000, box, ytterkartong.
Visa varaKlockor Breitling
BREITLING, Endurance PRO, Cal 82, Verk nr. 8001706, Serie nr. 8001706, Ref nr, X82310, Boett nr. 0421 B5, kronograf, herrur, 44 mm, Breitlight, SuperQuartz, safirglas, datum, gummiband (Diver Pro), originalspänne (Breitlight) cert, juli 2022, box.
BREITLING, Galactic 36, Chronometre, Cal 37 (ETA 2895-2), Verk nr. 6145957, Serie nr. 6145957, Ref nr. C3733012/A725, Boett nr. 1818B4, damur, 36 mm, stål/rosa guld, automatisk, safirglas, datum, liten sekundvisare, pärlemorurtavla med diamanter (8 st. 8/8), Pilotlänk (stål/rosa guld), viklås, Ref nr. W0319/376C, cert, december 2019, box, ytterkartong.
BREITLING, Blackbird Blacksteel (300M/100FT), Chronometer, "Tachymetre", Cal 44 (ETA 2892A2), Verk nr. 2275983, Serie nr. 2275983, Ref nr. M44359, Boett nr. 2210 B4, kronograf, herrur, 43,7 mm, svart stål, automatisk, safirglas, stort datum, gummiband (Diver Pro II), viklås (svart stål), cert, mars 2011, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 283/2000).