Avslutad | Allmänna – Tisdag 30 april
GEORG JENSEN, årssked 1976, förgyllt sterlingsilver, dekor i emalj, längd 15 cm, vikt 47,1 g, etui.
GEORG JENSEN, årssked 1972, förgyllt sterlingsilver, dekor i emalj, repor, längd 15 cm, vikt 45,6 g, etui.
GEORG JENSEN, årssked 1971, förgyllt sterlingsilver, dekor i emalj, repor, längd 15 cm, vikt 45,6 g, etui.
GEORG JENSEN, årssked 1973, förgyllt sterlingsilver, dekor i emalj, längd 15 cm, vikt 48,1 g, tygpåse.
GEORG JENSEN, årssked 1974, förgyllt sterlingsilver, dekor i emalj, längd 15 cm, vikt 46,2 g, tygpåse.
3 HALSKEDJOR, sterlingsilver, ankarlänk, längd 38,5/42,5 cm, venezialänk, längd 42-45 cm, vikt 7,0 g.
SMYCKESSET, "AROCK", oxiderat stål, collier samt armband, collier längd 60-66 cm, armband längd 17-20 cm, vikt 30 g.
SMYCKESSET, "AROCK", oxiderat stål, slipsnål samt manchettknappar, cz, vikt 29,5 g.
COLLIER, sterlingsilver, ankarlänk, längd 40-45 cm, hjärta, cubic zirkoner, vikt 6 g.
HÄNGE MED KEDJA, ballonghund, rostfritt stål,14K guldpläterat, höjd 22 mm, längd 42-47 cm.