Avslutad | Allmänna – Tisdag 26 mars
ÖRHÄNGEN, svartrodinerat sterlingsilver, vit sten, cz, stift, längd 37 mm, vikt 14,2 g.
SMYCKESET, collier, örhängen, odlade sötvattenspärlor, onyx, sterlingsilver, krokar, längd 47 cm.
COLLIER, 3-rader, odlade sötvattenspärlor, delvis färgade, turkosa stenar, rökkvarts, lås i vitmetall, längd 44 cm.
RING, sterlingsilver, svarta diamanter, smaragdslipad bergkristall, Paula Pantolin, öppen modell, stl 15,5 mm, vikt 5,2 g, slitage.
PÄRLÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, 6 odlade sötvattenspärlor ca 5,5 mm, stift, längd ca 17,0 mm, vikt 3,0 g.
Smycken Pärlhänge
HÄNGE, sterlingsilver, odlad sötvattenspärla, strass, hund, 30 mm ink ögla, vikt 2,8 g.
Smycken Pärlhänge
HÄNGE, sterlingsilver, odlad sötvattenspärla, strass, katt 20 x 25 mm, vikt 2,7 g.
PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor ca 11,5 mm, stift, vikt 3,5 g.
VRISTLÄNK, 3 stycken, sterlingsilver, double, olika länkar, längd ca 25 cm, glaskulor, vikt 6,7 g.
MANSCHETTKNAPPAR, 2 par, stål, ena paret med plats för foto, andra med texten "Bestman", vikt 34 g,
3 HÄNGEN, sterlingsilver, emalj i blått, vitt och rött, kolibri 25 x 20 mm, vikt 5,8 g.
Belysning Bordslampor
BORDSLAMPA, ask, aluminium, svart, "Mr. Wattsson", längd 16 cm x höjd 25 cm, kartong.