321 - 340 av 631
1...161718...32 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 26 mars

Klubbad för

COLLIER, världskarta, kamera, brons, glas, höjd 32 mm, längd 70 cm.

325 kr

Utrop: 250 kr

ARMBAND, sterlingsilver, labradorit (15 mm), justerbart upp till 20 cm, vikt 5,4 g.

Utrop: 325 kr

CHIMENTO, hänge med textilhalsband, rostfritt stål, höjd 38 mm, längd 62 cm, box, ca 2024.

Utrop: 450 kr

CHIMENTO, hänge med textilhalsband, rostfritt stål, höjd 27 mm, längd 54 cm, box, ca 2024.

Utrop: 450 kr

CHIMENTO, manschettknappar, rostfritt stål, 20 x 13 mm, box, ca 2024.

Utrop: 800 kr

HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, blå Swarovski-kristaller, höjd 26 mm, längd 47 cm, vikt 3,9 g.

550 kr

Utrop: 600 kr

HÄNGE MED LÄDERHALSBAND, zoisit, höjd 53 mm, längd 41 cm.

125 kr

Utrop: 150 kr

Smycken Lås

LÅS, 18K guld, mått 13 x 7 mm, vikt 1,9 g

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,45 ct, ca R/VS, Evert Gustafsson, Stockholm 1969, stl 16,25 mm, vikt 2,5 g, nedsliten fattning, diamanten har små skador.

3 700 kr

Utrop: 2 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6,5-7,0 mm, lås i sterlingsilver, längd 65,5 cm, behov av omträdning.

Utrop: 450 kr

MANSCHETTKNAPPAR, sterlingsilver, mått 16,5x16,5 mm, vikt 21,1 g.

Utrop: 275 kr

F1-HJÄLM, AGV, lackad i blå metallic med gula dekorband. Sveriges mest välkända Formel-1 stjärna Ronnie Petersons, använd under säsongen 1972. Tidigare varit utställd på Ronnie Petersons museum i Örebro. Ronnies första hjälm med både Vick & Polarvagnens sponsor dekaler. Små skador i hjälmens lack, foder på insidan har lostnat, slitage.

Utrop: 19 000 kr

KEDJOR, 2 stycken, sterlingsilver, facetterad kullänk, längd 70 cm, vikt 15,3 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

KEDJOR, 4 stycken, sterlingsilver, facetterad samt vanlig kullänk, längd 38 cm - 42 cm - 50 cm, vikt 19,5 g.

200 kr

Utrop: 225 kr

HÄNGEN, 4 stycken, sterlingsilver, blått glas, imitationspärla, vikt 14 g.

Utrop: 225 kr

ÖRHÄNGEN, 4 par, oxiderat sterlingsilver, glas, stift, vikt 11,1 g.

Utrop: 250 kr

ÖRHÄNGEN, 3 par, sterlingsilver, sötvattenspärlor, cubic zirconia, stift, vikt 5,8 g.

Utrop: 175 kr

SWAROVSKI, smyckeset, rhodiumpläterat, Swarovski-kristaller, collier längd 38-44 cm, örhängen bredd 13 mm, stift, originalförpackning (etui), ca 2024.

Utrop: 1 300 kr

SWAROVSKI, örhängen, rhodiumpläterade, Swarovski-kristaller, höjd 38 mm, originalförpackning (etui), ca 2024.

Utrop: 1 300 kr

KEDJOR, 3 stycken, sterlingsilver, singaporelänk, längd 45 cm, vikt 17,2 g.

Utrop: 250 kr