281 - 300 av 631
1...141516...32 Gå till

Avslutad | Allmänna – Tisdag 26 mars

Klubbad för

RING, blomma, läder, bredd 36 mm, justerbar.

150 kr

Utrop: 175 kr

SMYCKESET, hänge med kedja, ring, förgyllt stål, turkoser.

Utrop: 175 kr

HÄNGE MED KEDJA, silver, labradorit, höjd 51 mm, längd 70 cm, vikt 15,7 g.

175 kr

Utrop: 175 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIRER, blå safirer 1,29 ctv, ovalslipade och navettslipade, nagg.

300 kr

Utrop: 350 kr

Smyckestillbehör Övrigt

VÅG, bland annat gram, mäter till tiondelar, mått ca 12 x 6 cm,

Utrop: 125 kr

Kuriosa Tenn

MUNKA, tenn, dekoration, hjärta "sant", längd 7,5 cm, bredd ca 6 cm, vikt 170 g, påse och etui.

Utrop: 175 kr

2 BROSCHER, silver, paste, ena av Nils Fröberg, Stockholm 1950, vikt 23,8 g, ena saknar en sten.

300 kr

Utrop: 350 kr

EFVA ATTLING, "Twisting Pendant", hänge med kedja, silver, ankarlänk, längd 75 cm, vikt 15,8 g.

950 kr

Utrop: 800 kr

BROSCHER, 2 stycken, silver, markasiter, röd samt blå sten, stenar saknas, vikt 16,5 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

HÄNGE, svensk tenn, Kalervo Sainio Finland, längd 6,5 cm, vikt 18,9 g.

150 kr

Utrop: 175 kr

Silver Soppslev

SOPPSLEV, sterlingsilver, "Mexiko", längd 25 cm, vikt 306 g.

Utrop: 2 000 kr

Klockor Heuer

HEUER, stoppur, 51 mm, Verk nr. 40952, Boett nr. 39248, vitmetall, mekanisk, 60 sek/300 min, boett/urverk signerad Ed.Heuer & Co S.A, ca 1965.

175 kr

Utrop: 300 kr

Ring, 18K guld, 2 åttkantslipade diamanter ca 0,02 ctv, ca W/VS, en diamant med större ytdefekt i bordsfasett, stl 17 mm, vikt 1,2 g.

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, cubic zirkonia, stift, bredd 4,3 mm, vikt 0,4 g.

225 kr

Utrop: 250 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, cubic zirkonia, stift, längd 6,3 mm, vikt 0,5 g.

300 kr

Utrop: 300 kr

DRAKENBERG SJÖLIN, ring, "Women unite drop ring", 18K guld, storlek 17,5 mm, vikt 0,7 g.

700 kr

Utrop: 750 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 ametister, 4 åttkantslipade diamanter, stift, mått 8,0 x 6,0 mm, vikt 2,0 g.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

RINGAR, "TI SENTO", 3 stycken, sterlingsilver samt förgyllt silver, stl 16,5 mm, vikt 6,3 g.

550 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, 2 st, svarta pärlor, lås i sterlingsilver.

Utrop: 125 kr

HÄNGE, ägg, roséförgyllt sterlingsilver, turkos emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 22,0 x 13,0 mm, vikt 6,4 g, vitt armband i konstläder medföljer.

375 kr

Utrop: 300 kr