Avslutad | Allmänna – Tisdag 20 februari
VRISTLÄNK, 3 stycken, sterlingsilver, double, kulkedja samt ankarlänk, längd ca 26 cm, vikt 6,3 g.
LOTTA DJOSSOU, collier, mässing, hängets längd ca 40 mm, kedjans längd ca 80 cm, vikt 13,1 g.
HÄNGE MED KEDJA, 2 stycken, sterlingsilver, cubic zirkonia, ankarlänk, längd 38-40 cm, längd 44 cm, vikt 3,3 g.
SMYCKESET, collier och armband, silver, collierets längd 39,5 cm, armbandets längd 19,5 cm, totalvikt 28,0 g.
RING, Rolf Kaplan, RING I RING ( 2 delar) 18K guld, med 92 briljanter ca 0,75 ctv, stl 18 mm, vikt 17,5 g, signerad Rolf Kaplan
SMYCKESET, armring och ring, silver, armring innermått 5,8 cm, ring stl ca 16 mm, totalvikt 52,3 g.
BROSCH, 18K guld, blå safir ca 0,60 ct, 2 gammalslipade diamanter ca 0,08 ctv, längd ca 7 cm, vikt 4,7 g, diamanter med nagg och skador.
RING, Stardust collection, sterlingsilver/18K guld, guldfluss, Mandelstam, stl 18,25 mm, diameter 34 mm, vikt 27,5 g, originaletui.
BREUNING, hänge, rodierat sterlingsilver, delvis förgyllt, Tyskland, höjd 41 mm, vikt 8,5 g.
ARMBAND, silver, granater, säkerhetskedja, längd ca 18 cm, vikt 13,7 g, defekt lås, granater saknas.