Avslutad | Allmänna – Tisdag 23 januari
PORTMONNÄ, vitmetall, mönstrad, tygfack, storlek 11 x 7 cm + kedja, vikt 121,1 g, slitage.
COLLIER, 9K guld, peridot, fröpärlor, 8 diamanter av mycket låg kvalité,längd 42,5/45 cm, vikt 6,0 g, stenar med nagg.
FOTLÄNK, "astrid & agnes" stål, 2 stycken, dubbel pansarlänk, längd 22-28 cm, 15,4 g.
ARMBAND, "astrid & agnes", 2 stycken, stål, cubic zirconia, längd 16-20,5 cm, vikt 11,5 g.
KEDJA, "astrid&agnes", 2 stycken, stål, bredd 6,4 mm, längd 82-90 cm, vikt 136,4 g
RING, sterlingsilver, modell "MS 1-23", kopia av medeltida ring, Bengt Hallberg, stl 17 mm, vikt 4,3 g.
RING, sterlingsilver, modell "VS 1-12", kopia historiska museet ring, Bengt Hallberg, stl 19 mm, vikt 6,9 g.
RING, sterlingsilver, halvpärla, modell "MS 1-34", kopia av medeltida ring, Bengt Hallberg, stl 16,5 mm, vikt 2,4 g.
HÄNGE, 18K vitguld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca W-TCr/VS, fasetterad ametist 19,7 x 15,3 x 9,7 mm, mått 33 x 17 mm, vikt 6,2 g.
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, odlad sötvattenspärla, strass, pansarkedja längd 45 cm, vikt 4,4 g.
ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade färgade sötvattenspärlor, strass, krokar, längd 35 mm, vikt 3,7 g.