Avslutad | Allmänna – Tisdag 23 januari
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 0,20 ctv, W/VS-SI, stift, vikt 2,2g.
HÄNGE MED KEDJA, "arock", 2 stycken, stål, förgyllt kors 2,7 cm, kedjand längd 42-59 cm, kors i stål, längd 3,5 cm, kedjans längd 61-79 cm, vikt 10,0 g.
ARMBAND, 2 stycken, "pia&per" ,sterlingsilver samt emalj, längd 15 cm, vikt 4,4 g, orginaletuier x 2 styck.
Medaljer Ordenstecken
RIDDARTECKEN, 18K guld, Svärdsorden, emalj, bredd 37 mm, vikt 16,2 g, saknar band, saknar stämplar.
ARMBAND, 18K guld, bismarck, stämplad Antar Guld AB, Köping, bredd 6,3 mm, längd 18,5 cm, vikt 15,0 g.
HÄNGE, ägg, förgyllt sterlingsilver, röd emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 23,0 x 14,0 mm, vikt 6,1 g.
HÄNGE, ägg, förgyllt sterlingsilver, grön emalj, cz, röd sten, öppningsbar ögla, mått 23,0 x 14,0 mm, vikt 7,2 g.
HÄNGE, ägg, förgyllt sterlingsilver, svart emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 22,0 x 14,0 mm, vikt 5,3 g.
HÄNGE, ägg, förgyllt sterlingsilver, grön emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 22,0 x 14,0 mm, vikt 6,7 g.
HÄNGE, ägg, förgyllt sterlingsilver, svart emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 23,0 x 14,0 mm, vikt 7,7 g.
HÄNGE, ägg, förgyllt sterlingsilver, turkos emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 22,0 x 14,0 mm, vikt 7,0 g.
HÄNGE, ägg, förgyllt sterlingsilver, turkos emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 22,0 x 14,0 mm, vikt 7,3 g.
HÄNGE, ägg, förgyllt sterlingsilver, svart emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 22,0 x 14,0 mm, vikt 6,0 g, svart armband i konstläder medföljer.
HÄNGE, ägg, roséförgyllt sterlingsilver, vit emalj, cz, öppningsbar ögla, mått 22,0 x 14,0 mm, vikt 5,9 g, vitt armband i konstläder medföljer.
HÄNGE MED KEDJA, förgyllt sterlingsilver, hänge av färgad lila kvarts, mått 28,0 x 14,0 mm, kedja 42/45 cm, vikt 8,9 g.