Avslutad | Allmänna – Tisdag 23 januari
COLLIER, färgad Howlite, kulor av Onyx, odlade sötvattenspärlor, trädd på vajer, lås i sterlingsilver, längd 55 cm.
ALLIANSRING, 18K guld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW/VVS-VS, storlek 16,5 mm, vikt 3,8 g,
ALLIANSRING, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW/VVS-VS, storlek 16,25 mm, vikt 3,9 g,
COLLIER, prehnit, vit sten och kvarts, mindre kulor och lås i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 54 cm.
COLLIER, diskar av agat, kulor av jaspis, lås i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 50 cm.
ALTON, gulmetall, lila emalj, signerad K-E Palmberg, längd 70 cm, ärtlänk, vikt 52,3 g.
Smyckestillbehör Övrigt
DIAMANTTESTARE, Diamond Selector II, batteri 9 volt ingår inte, läderfodral, ej funktionstestad.
COLLIER, onyx, pärlemor, 2 imitationspärlor, lås i vitmetall, nagg, skador och trasiga stenar.