Avslutad | Allmänna – Tisdag 23 januari
DIVERSE SMYCKEN, gulmetall/vitmetall, granater, 1 st armband, 1 st brosch (defekt lås), 2 st ringar, flera granater skadade/saknas, totalvikt 40,0 g.
KÄPP, svartmålat trä, handtag i vitmetall föreställande gammal dykarhjälm, längd ca 96 cm.
BROSCH, 3 st, silver, markasiter, syntetisk blå sten, markasiter saknas i den ena broschen, totalvikt 22,7 g.
EFVA ATTLING, hänge med kedja, Mother Earth pendant, sterlingsilver, längd 68 cm, vikt17,7 g, bucklor.
ARMRING, förgylld mässing, cubic zirkonia, Paula Pantolin, bredd 55 mm, vikt 84,3 g.
Medaljer Ordenstecken
ORDENSTECKEN, 9K guld, Knights of Pythia, 3 diamanter ca 0,02 ctv, emalj, bredd 22 mm, vikt 8,4 g.
Mynt Utländska mynt
2 MYNT, 21,6K guld, 20 Francs, Frankrike, 1811 A samt 1815 A, kvalité ca 1, total vikt 12,8 g.
Mynt Utländska mynt
2 MYNT, sterlingsilver, 1000 Kr samt 500 Kr, 1974, Island, kvalité ca 0, proof, vikt ca 50,0 g, etui.
Mynt Utländska mynt
3 MYNT, silver, 5 Lati, 1929, 1931 och 1932, kvalité ca 01 - 1+, total vikt ca 75 g.
Klockor Bordsur
BORDSPENDYL, trä/mässing, märkt C.H. Paris, 1535/4.4, pendel av, defekt (går ej). Säljes som prydnadsföremål. Ingen garanti lämnas att klockan går att laga, eller att alla verkdelar finns kvar.