Avslutad | Pant – Tisdag 7 november 2023
Klubbad för
Armband Bismarck 18K 6,6g, längd 19,5cm bredd 5mm, en mindre lagning på länk, med kistlås
Eva Svennergård (1949-) Oljemålning "Den röda Fåtöljen" signerad och daterad 1993, 32x23cm i ram, Visas och hämtas hos Sefina på Götgatan 17, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Clip/Brosch Paul Binder 18K tvåfärgad 22,9g med diamanter ca70xca0,01-0,03ct tot. ca1,50ct samt 40 rubiner fasettslipade obehandlade,
Omega Constellation 18K 32mm, quartz, safirglas, datum, med X-länks armband 18K, 17cm, brv 63,8g