501 - 520 av 783
1...252627...40 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 7 november 2023

Klubbad för

Manschettknappar ett par 18K 5,6g

Medaljong 18K 5,7g med stenar, Ø30mm

Armband X-länk med stav 18K 10,2g längd 18,5cm bredd 8mm, kistlås

Kedja doserad Bismarck 18K 16,1g längd 43cm bredd 4-7mm, kistlås

Kedja Pansar 18K 2,6g längd 44cm bredd 1mm, springlås

Hänge 18K 6,5g Nallebjörn, höjd 1,8cm bredd 10mm

Örhängen ett par 18K trefärgade 1,4g med diamanter 6xca0,005ct åttkantslipade, höjd 1,2cm

Örhängen ett par 18K 0,9g med rosa stenar

Örringar ett par 18K 0,5g Ø1,2cm

Ring 18K 1,4g Ø17¼ med sten

Ring 18K 1,5g Ø17½ med diamant ca0,01ct åttkantslipad

Ring 18K 5,7g Ø16 med diamanter 18xca0,01ct

Ring 18K 3,6g Ø16 med diamanter 27xca0,005ct åttkantslipade

Enstensring 18K 3,4g Ø16 med diamant ca0,15ct

Ring 18K 2,1g Ø16½ med diamanter 10xca0,01ct åttkantslipade

Ring 18K 3,4g Ø16½ med diamanter 5xca0,01ct åttkantslipade

Parti guld 18K 13,5g defekt med stenar

Omega 14K 34mm, manuell, plexiglas, ograverad, liten sekundvisare, läderband (nytt)

Elgitarr Squier by Fender, Stratocaster, snr CRNC22006689, små stötskador på kropp, made in Chaina, mjukt fodral.Ej visning

850 kr

Utrop: 900 kr

Ivar Kamke (1882-1936), olja på duk, sign o dat 1918. ”Modellerna”. Motivets mått ca71x57cm. Guldfärgad ram. Inköpt på Bukowskis 2021. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning Kaplans

3 000 kr

Utrop: 3 600 kr