Avslutad | Pant – Onsdag 1 november 2023
Ljuslykta Kosta Boda, design av Anna Ehrner, serie ''Atoll'', kristallglas i grön, höjd 6cm, bredd 11,5cm.
Halsband S830 25,5g. Stelt halsband med hjärtformat hänge i silver, storlek ca Ø11,5cm.
Axelremsväska Michael Kors, modell ''Jet Set Travel Crossbody'', rosa skimrig, snr: E-1509, refnr: 32F4STVC9M, storlek ca 20x11x2 cm.
Vas Kosta Boda, design av Vicke Lindstrand, ca 1950-talet, signerad LU2009, höjd ca 25,5 cm. Skickas ej. Visning på Sefina Svensk Pantbelåning i Borås.
Ljuslyktor 2st Orrefors, design av Anne Nilsson, modell ''Hallon'', höjd ca 7cm, ca Ø10cm.
12 st kaffekoppar & kaffefat, Arabia Finland, design av Gunvor Olin-Grönqvist, modell ''Kosmos''. Koppar: H: 7cm Ø7cm, fat: Ø12,5cm. 2 st koppar med nagg.