Avslutad | Aficionado – Tisdag 28 november 2023
Mynt Sedel
SEDLAR I PÄRM, 3 st 1 Krona 1918-1921, 18 st 5 Kronor 1910-1973, 6 st 10 Kronor 1938-1968, 8 Skilling Banco 1847, blandad kvalité men 5 Kronor 1910 är ca 1+ och står för en stor del av värdet.
Mynt Utländska mynt
5 ÅRSSET, silver / nickel / koppar, Kanada, Bahamas, Papua Nya Guinea samt Storbritannien, 1964-1981, 37 mynt och en extra prägling, 3 etuier och 2 övriga skydd.
Mynt Svenska mynt
5 MYNT, koppar / silver, 25 Öre 1856 ca 1+, 5 Öre 1964 med 50 i kronan ca 01, 1/6 Skilling Banco 1852 ca 1+/01 kantex, 1/4 Skilling 1833 på 32 (palmkvistserien) ca 1+ samt ett nödmynt 1 Daler 1718 Jupiter ca 1?.
Accessoarer Tändare
TÄNDARE, ST DUPONT, silver, guldfärgad metall, 18KCZ00, 6,5x4x1 cm, ej funktionstestad.
Mynt Svenska mynt
5 NÖDMYNT, koppar, 1 Daler, 1717-1718, kvalité ca 1 - 1+, Wett och Wapen, Flink och Färdig, Saturnus, Mercurius samt Phoebus, total vikt 21,4 g.
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, LOUIS VUITTON, Pocket Organiser, Epi svart läder, 12x9 cm, kort, mynt, dustbag, kartong.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver / nickel / koppar, 7 etuier med totalt 52 mynt, olika länder, kvalité ca 0, 1975-2004.
Mynt Utländska mynt
MYNT, 21,6K guld, 5 Rubel, 1898, Ryssland, kvalité ca 1+/01, diameter 19 mm, vikt 4,3 g.
Accessoarer Tändare
TÄNDARE, ST DUPONT, double, hölje i 18K guld signerad Mouawad, mönstrad, 10KBE32, 5,7x3,3x1,0 cm, läderfodral, gravyr, ej funktionstestad.
Accessoarer Pennor
PENNOR, MONTBLANC, 2 st Meisterstück, stift, svart resin, märkt IP1110385, längd 14 cm, reservoar, svart resin, stift 14k, märkt EP1088947, längd 14 cm, fodral.
Accessoarer Pennor
PENNA, MONTBLANC, Meisterstück 144, reservoar, svart resin, stift 14k, längd 13,5 cm, ask. Ej funktionstestad.
VÄSKA, GUCCI, Vintage Weekend Bag, svart canvas, brunt läder, 57x30x27 cm, slitage på in och utsida.
RYGGSÄCK, LOUIS VUITTON, Josh Backpack, brun monogram macassar canvas, silverfärgade beslag, 32x40x13 cm, år 2017, bruksslitage.
Accessoarer Bälten
BÄLTE, HERMÈS, vändbart, svart, brunt läder, palladium pläterad spänne, längd 100 cm, bredd 3 cm, Q in square, år 2013, dustbag, kartong.
Accessoarer Plånböcker
KORTHÅLLARE, LOUIS VUITTON, Damier Graphite, 11x17 cm, kort, sedel, dustbag, kartong.
Accessoarer Tändare
TÄNDARE, ST DUPONT, guldfärgad metall, Refnr. 80KPJ34, 3,5x6x1,5 cm, ej funktionstestad.