Avslutad | Aficionado – Tisdag 28 november 2023
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, LOUIS VUITTON, monogram ebene damier, 11x7,5 cm, kort, sedel, märkt CT3141, år 2011, dustbag, originalask, bruksslitage.
VÄSKA, LOUIS VUITTON, Albatros Bag, svart geant canvas, mörkbrunt läder, silverfärgade beslag, 50x33x16 cm, märkt SP1016, år 2006, avtagbar axelrem, bruksslitage.
VÄSKA, LOUIS VUITTON, Greenwich Bag, monogram graphite damier, svart läder, silverfärgade beslag, 43x34x23 cm, märkt AA1133, år 2013, avtagbar axelrem, lås, nycklar, bruksslitage.
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, LOUIS VUITTON, monogram ebene damier, 11x7 cm, kort, sedel, märkt MI2067, år 2007, skadad, slitage, dustbag, originalask.
Mynt Sedel
SEDLAR, 1000 Kronor 1973 ca 0, 2 st 100 Kronor 1962-1968 ca 1+ - 0, 2 st 50 Kronor 1959-1970 ca 1+ - 0, 4 st 10 Kronor 1938 - 1990 c 1+ - 0, 4 st 5 Kronor 1943 - 1968 ca 01 - 0, 1 Krona 1915 ca 1+/01, två stjärnmärkta sedlar av valörerna 50 kr samt 100 kr.
Accessoarer Bälten
BÄLTE, LOUIS VUITTON, monogram canvas, guldfärgat spänne, längd 100 cm, bredd 4 cm, märkt CA2161, år 2011, dustbag, originalask, påse.
VÄSKA, GUCCI, Messenger Bag GG Supreme canvas, brunt läder, guldfärgade beslag, 21x24x4 cm, märkt 681021-520981, dustbag.
Dosor-Etuier Etuier
ETUI, CIGARRFODRAL, svart skinn, cigarrhållare, cigarrsnoppare, plunta, korthållare,17,5x8 cm, kartong.
Accessoarer Slipsar
SLIPS, GIORGIO ARMANI, 56% ull, 35% siden, 9% nylon, randig, scart, grå, grön, bredd 8 cm.
RESVÄSKA, LOUIS VUITTON, Zephyr 65, monogram canvas, guldfärgade beslag, 65x40x25 cm, märkt BA2183, år 2013, fläckar.
VÄSKA, LOUIS VUITTON, Sirius 45, monogram canvas, brunt läder, guldfärgade beslag, 45x27x14 cm, märkt AA4123, år 2013.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, Riksdaler / 3 Daler SM, 1776, Gustav III, kvalité ca 1/1+, diameter 41 mm, vikt 29,3 g, repor, har troligen varit hängd.
Medaljer Ordenstecken
SLÄPA, silver, 2 miniatyrer, Nordstjärneorden samt Röda Korset, vikt med band 6,7 g.
VÄSKA, LOUIS VUITTON, Pochette Kasai, svart läder, silverfärgade beslag, 24x15x5 cm, märkt SP1199. år 2019, dustbag, kartong.