141 - 160 av 210
1...789...11 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 5 augusti 2023

Klubbad för

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel Chronograph, Cal SS G3 (ETA 7750), Serie nr. 1306, kronograf, herrur, 42 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne, cert, januari 2016, box, ytterkartong.

12 200 kr

Utrop: 12 000 kr

OMEGA, fickur, 52 mm, savonett, Serie nr. 4727841, Boett nr. 5600819, 14K guld, ankargång, gravyr, monogram, bucklor, ca 1916, etui.

Utrop: 9 700 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, Chronograph, "Tachymeter", s.k. "Bullhead", Cal 8110A, Serie nr. 30620997, Boett nr. 4-901053-Y / 67-9011 / GN-4-S, kronograf (nollställer ej), herrur, 38,5 x 42,5 mm, bicolour, automatisk, mineralglas, dag, datum, skadad urtavla, originallänk (skadad/lagad), viklås, ca 1973.

3 100 kr

Utrop: 1 600 kr

LONGINES, herrur, 35 mm, Cal 12.68 Z, Serie nr. 9262536, Boett nr. 6263 21 / 106, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1953.

1 900 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, "Rödtolva", fickur, 48,5 mm, Serie nr. 4610183, Boett nr. 5187236, 14K guld, ankargång, renoverad urtavla, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1914.

5 700 kr

Utrop: 5 700 kr

INTERNATIONAL WATCH Co, Schaffhausen, herrur, 34,5 mm, Cal 88 (Inca), Serie nr. 1272596, Boett nr. 1304421, stål (Staybrite), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla/visare, läderband, ca 1952.

5 000 kr

Utrop: 5 200 kr

OMEGA, mormorsur, 33 mm, Boett nr. 4430803, 14K guld, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1909.

Utrop: 3 900 kr

OMEGA, Genève (Swiss Made), Cal 601, Serie nr. 32665172, Ref nr. BD 131.9021, Boett nr. 1181 / 1319021, herrur, 34 mm, 14K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, ca 1970.

4 500 kr

Utrop: 4 200 kr

ZENITH, fickur, 51 mm, savonett, Serie nr. 2004537, Boett nr. 149837, 18K guld, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, innerlock i 18K guld, bucklor, ca 1915, läderpåse.

13 200 kr

Utrop: 14 000 kr

Klockor Waltham

WALTHAM WATCH Co, fickur, 55 mm, savonett, Cal P.S.Bartlett (15 stenar, 18 size), Serie nr. 5683896, Boett nr. 50189, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, servicebehov, innerlock i 14K guld, motiv, bucklor, ca 1895.

Utrop: 23 000 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 284, Serie nr. 15806644, Ref nr. CK 2938, Boett nr. 2938-2 SC, herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla/visare, defekt (servicebehov), lösa visare, läderband, ca 1957.

2 900 kr

Utrop: 1 000 kr

CERTINA, Good Time (T Swiss Made T), Cal 25-66, Serie nr. 6195794, Boett nr. 5221.108, herrur, 33 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, läderband, ca 1966.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

Klockor Chopard

L.-U.CHOPARD & Cie, Geneve, hängur, 28 mm, Cal Felsa 4122, Boett nr. 6411/3005, 18K guld, manuell, plexiglas, mynträffling, monogram, ca 1980.

Utrop: 5 400 kr

Klockor Graham

GRAHAM, Swordfish, Cal G1710 (ETA 7750), Serie nr. 44, Ref nr. 2SXAS.B06A, Boett nr. 2GRVADV.02, kronograf, herrur, 46 mm, stål, automatisk, safirglas, glasbaksida, läderband, gummiband, originalspänne i stål, cert, december 2019, box, ytterkartong.

Utrop: 33 000 kr

Klockor Glycine

GLYCINE, Ningaloo Reef, Cal ETA 7750, Ref nr. 3825, kronograf, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (nagg), datum, servicebehov, läderband (se fördjupad information), originalspänne, ca 2000.

2 900 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, Seamaster 600 (T Swiss Made T), s.k. "Crosshair Dial", Cal 601, Serie nr. 23272351, Ref nr. ST 135.011, Boett nr. 135.011, herrur, 34,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadade urtavla, läderband, ca 1966.

6 100 kr

Utrop: 5 200 kr

OMEGA, damur, 15 x 15 mm, Cal 580, Serie nr. 19847513, Ref nr. OT 10535, Boett nr. 10535 62, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, integrerat läderband, ca 1962.

Utrop: 4 200 kr

ROLEX, Precision, Ref nr. 9444, Serie nr. 669273, Cal 282, Boett nr. 9444 / 27, damur, 15 (24) mm, 18K guld, manuell, safirglas, integrerat läderband, ca 1961.

7 000 kr

Utrop: 4 200 kr

CERTINA, New Art, Cal 25-651, Serie nr. 207409, Boett nr. 5810.213, herrur, 37 x 31 (34) mm, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1970.

Utrop: 15 000 kr

Klockor Enicar

ENICAR, herrur, 34 mm, Cal A-R 161, Boett nr. 160-57-01 / 2397, 18K guld, manuell plexiglas, datum, skadad boett (böjda bandhorn), buckla, läderband, ca 1965.

Utrop: 6 200 kr