Avslutad | Pant – Tisdag 29 augusti 2023
Klubbad för
Fickur, savonette, 14K, 52 mm, manuell - defekt, plexiglas, två boetter guld, innerboett i metal (mässing), boett nr. 065 / 21065, slitage, bruttovikt 82,2 gram
Diamant, lös, 1x ca 0,90ct, briljantslipad, synliga inneslutningar, kapad kulett
Pärlcollier, med lås i 18K guld, odlade saltvattenspärlor Ø 6 mm, Akoya, längd 43 cm, lås med bucklor, bruttovikt 23,4 gram.
Örhängen, ett par i 18 karat gult guld, Akoya pärlor Ø 5 mm, stift, bruttovikt 1,3 gram.
Omega Seamaster, 36 mm, guld på stål, manuell, skadad urtavla, plexiglas - spricka, akut servicebehov, ej band, cirka 50/60 - tal