481 - 500 av 1 432
1...242526...72 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 1 augusti 2023

Klubbad för

Longines Conquest VHP, stål, 41mm, quartz (Very High Precision), safirglas, datum (Perpetual Calendar), refnr: 37264967, snr: 48343509, läderarmband, viklås, cert, Jiuli 2022, box, ytterkartong

3 700 kr

Utrop: 4 400 kr

Vas Royal Copenhagen, Bing & Gröndal, Blå Måsen, design Fanny Garde, höjd: 13,5cm, nr:678

Utrop: 125 kr

Akustisk gitarr, Martin & Co. Est 1833, modell: D-28, gloss, stålsträngad, 6-strängad, Dreadnought form, liten nagg på huvud, snr. 1913373, i hårt orginalfodral.

18 200 kr

Utrop: 20 500 kr

Figurin Royal Copenhagen, Bing & Gröndal, design Ingeborg Plockross-Irminger, höjd: 12cm, nr: 1568

175 kr

Utrop: 125 kr

Figurin, Porceval Villamarchante Valencia, Duva, höjd: 15,5cm

Utrop: 75 kr

Figurin, Royal Copenhagen, design Christian Thomsen, Vallpojke, nr. 1659, signerad, porslin, höjd: 32cm bredd: 20cm djup: 22cm.

400 kr

Utrop: 375 kr

Vas Royal Copenhagen, Bing & Gröndal, Blå Måsen, design Fanny Garde, höjd: 21cm, nr: 203

Utrop: 200 kr

Vas Royal Copenhagen, Bing & Gröndal, Blå Måsen, design Fanny Garde, höjd: 13cm, nr: 681

Utrop: 125 kr

Figurin, Royal Copenhagen, design Lotte Benter, Amager flicka, nr. 1317, signerad L Benter 1911, porslin, höjd: 23cm bredd: 12cm djup: 14cm, kvinna i regional Amager bondedräkt handarbetandes på pall.

Utrop: 300 kr

Figurin, Bing & Gröndahl B&G, design Ingeborg Plockross Irminger, Victor, Pojke dricker ur kopp, nr. 1713 V0, porslin, höjd 14cm.

100 kr

Utrop: 100 kr

Figurin, Royal Copenhagen, design Holger Christensen, Mor och barn, nr. 3457, porslin, 20cm

Utrop: 250 kr

Figurin, Bing&Gröndahl B&G, design Axel Locher, Smed, nr. 2225, signerad Axel Locher, porslin, höjd: 29cm.

350 kr

Utrop: 425 kr

Hänge Krucifix 14K 5,8g, höjd: 55 mm (inkl. ögla), bredd: 25 mm, Italien

Utrop: 3 200 kr

Kedja Ankar 18K 36,8g, längd: 54 cm, bredd: 4 mm, Balestra, kistlås, repigt lås, i övrigt gott skick

Utrop: 20 000 kr

Armband Pandora Moments 14K brv 54,2g, med berlocker, två med sten, längd: 19 cm, bredd: 3-15 mm

Utrop: 25 000 kr

Örhängen, ett par tvåfärgade 18K 2,3g, med 4x mindre diamanter, med snurrebussar

Utrop: 1 800 kr

Ring 18K 8,1g Ø17½, med diamanter 36x ca 0,005ct, briljantslipade

5 100 kr

Utrop: 6 200 kr

Ring 18K vitguld 8,8g Ø17, med svarta och vita diamanter 70x ca 0,005ct, briljantslipade

5 600 kr

Utrop: 6 700 kr

Hänge 18K vitguld 5,1g, höjd: 25 mm (inkl. ögla), bredd: 20 mm, med diamanter 50x ca 0,005ct, svarta och vita, briljantslipade

3 200 kr

Utrop: 3 800 kr

Örhängen, ett par 18K vitguld 1,1g, hjärtformade, med diamanter 10x ca 0,005ct, briljantslipade, med snurrebussar

750 kr

Utrop: 800 kr