Avslutad | Pant – Tisdag 1 augusti 2023
Longines Conquest VHP, stål, 41mm, quartz (Very High Precision), safirglas, datum (Perpetual Calendar), refnr: 37264967, snr: 48343509, läderarmband, viklås, cert, Jiuli 2022, box, ytterkartong
Vas Royal Copenhagen, Bing & Gröndal, Blå Måsen, design Fanny Garde, höjd: 13,5cm, nr:678
Akustisk gitarr, Martin & Co. Est 1833, modell: D-28, gloss, stålsträngad, 6-strängad, Dreadnought form, liten nagg på huvud, snr. 1913373, i hårt orginalfodral.
Figurin Royal Copenhagen, Bing & Gröndal, design Ingeborg Plockross-Irminger, höjd: 12cm, nr: 1568
Figurin, Royal Copenhagen, design Christian Thomsen, Vallpojke, nr. 1659, signerad, porslin, höjd: 32cm bredd: 20cm djup: 22cm.
Vas Royal Copenhagen, Bing & Gröndal, Blå Måsen, design Fanny Garde, höjd: 21cm, nr: 203
Vas Royal Copenhagen, Bing & Gröndal, Blå Måsen, design Fanny Garde, höjd: 13cm, nr: 681
Figurin, Royal Copenhagen, design Lotte Benter, Amager flicka, nr. 1317, signerad L Benter 1911, porslin, höjd: 23cm bredd: 12cm djup: 14cm, kvinna i regional Amager bondedräkt handarbetandes på pall.
Figurin, Bing & Gröndahl B&G, design Ingeborg Plockross Irminger, Victor, Pojke dricker ur kopp, nr. 1713 V0, porslin, höjd 14cm.
Figurin, Royal Copenhagen, design Holger Christensen, Mor och barn, nr. 3457, porslin, 20cm
Figurin, Bing&Gröndahl B&G, design Axel Locher, Smed, nr. 2225, signerad Axel Locher, porslin, höjd: 29cm.
Kedja Ankar 18K 36,8g, längd: 54 cm, bredd: 4 mm, Balestra, kistlås, repigt lås, i övrigt gott skick
Armband Pandora Moments 14K brv 54,2g, med berlocker, två med sten, längd: 19 cm, bredd: 3-15 mm
Ring 18K vitguld 8,8g Ø17, med svarta och vita diamanter 70x ca 0,005ct, briljantslipade
Hänge 18K vitguld 5,1g, höjd: 25 mm (inkl. ögla), bredd: 20 mm, med diamanter 50x ca 0,005ct, svarta och vita, briljantslipade