301 - 320 av 1 432
1...151617...72 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 1 augusti 2023

Klubbad för

Mynt Övrigt

Myntliknandeföremål S830 18,1g Ø32mm 10Kr Sverige 1972 "Sveriges Konung Gustav VI Adolf - Plikten framför allt 1882 11XI 1972"

Utrop: 125 kr

Parti silver S925 41,4g skadat

250 kr

Utrop: 300 kr

Spelkonsol, Nintendo Switch OLED, snr. XTJ10305240575, dockningsstation, Joy-Con kontroller, Joy-Con grepp, vristband, HDMI-kabel, adaptor och manual i originalförpackning.

2 600 kr

Utrop: 2 200 kr

Spelkonsol, Xbox Series X 1TB, snr. 188366222417, handkontroll, stömsladd, HDMI-kabel, och manualer i originalförpackning.

3 100 kr

Utrop: 2 200 kr

Konst Skulpturer

Skulptur, Kosta Boda Artist Collection, Bertil Vallien, Brains: Blue Karolina, H: 8cm, i sammetspåse.

500 kr

Utrop: 600 kr

Konst Skulpturer

Skulpturer, Kosta Boda, Olle Bronzén, blå bil med husvagn, signerade, nr. 7090400 / 7090401, konstglas, längd: 12,5cm samt 11cm

300 kr

Utrop: 600 kr

Vas, Kosta Boda, Bertil Vallien, Satellite, nr 2049250, höjd 29cm

350 kr

Utrop: 500 kr

Vas, Orrefors, glas med dekor av vita ränder, etikettsmärkt, höjd 30,5cm

700 kr

Utrop: 50 kr

Skålar 2st, Orrefors, Lars Hellsten, modell: Corona / Lotus, etsning i botten: LH 4384-12/ etikettsmärkt, höjd: 10,5cm/ 9cm Ø14,5cm/14cm

175 kr

Utrop: 50 kr

Ljuslykta 3st, Orrefors, Lars Hellsten / Martti Rytkönen / Lena Bergström, modell: Diskus/ Madison/ Lightstone, etsning & etikettsmärkta, klarglas, höjd 4,5cm/ 5cm, Ø 14cm, längd 12,5cm.

25 kr

Utrop: 50 kr

Skulptur 4st, Royal Copenhagen, Pia Langelund, figuriner i biskviporslin på fot av frostat glas, gorilla (1249070), schimpans (1249071), kapucinap (1249073) samt lejonapa (1249074), höjd 12-19,5cm.

650 kr

Utrop: 1 200 kr

Figurin, Royal Copenhagen, Aage Erhardt, nr. 3250, pojke med kvast, porslin, höjd 9cm.

100 kr

Utrop: 50 kr

Figurin, Nao by Lladro, kaniner i blå box, stämplad i botten "Nao, Hand Made in Spain, by Lladró, Daisa, 1988", höjd 8,5cm, längd 10,5cm, bredd 9,5cm.

50 kr

Utrop: 50 kr

Figurin, Lippelsdorf GDR, sovand barn med paraplyer (john blund), porslin, höjd 11cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Vas, Bing & Gröndahl (B&G), nr.8201-209 mf., segelbåt, porslin, höjd 20cm

50 kr

Utrop: 50 kr

Mini vas & figurin, Bing & Gröndahl (B&G), porslin, nr.863-1258, med blomma H:6cm Ø4cm, samt; nr.1 249 131, 2004, ängel med salmbok, i orignialförpackning

25 kr

Utrop: 50 kr

Karaff & ljuslykta, Holmegaard, Kluckflaska av munblåst glas, etikettsmärkt, höjd 28cm inkl. kork, samt frostatglas, etikettsmärkt, höjd 4cm, längd 11,5cm, bredd 10cm.

50 kr

Utrop: 50 kr

Glasservis Holmegaard: Set karaff med tre snapsglas, julmotiv

75 kr

Utrop: 50 kr

Ring 18K 3,5g Ø17½ med ljusblå sten

Utrop: 2 400 kr

Armband 18K 3,2g skadat

1 400 kr

Utrop: 1 700 kr