Avslutad | Pant – Tisdag 25 juli 2023
Vas Kosta Boda Vicke Lindstrand höjd:13,5cm graverad under Kosta LS 653, små repor under
Visa varaGlas Övrigt
Skål Kosta Boda Vicke Lindstrand Ø11cm, höjd:7cm graverad unde Kosta LS 643 små repor under
Visa varaGlas Övrigt
Vas Tapio Wirkkala Iittala, Kantarelli, höjd:25,5cm graverad under Wirkkala Iittala -54, repig under
Visa varaMusikinstrument Gitarrer
Gitarr Bjarton J45E, serienr: 54142315, med hårt fodral, mikrofon saknas, strängar saknas
Visa varaSmycken Halskedja
Halskedja 835-925S 3,8g Venezia med hänge, längd:44,5cm bredd:1mm hänge längd:15mm bredd:2-4mm, förgyllt, sliten förgyllning
Damur Dulux 18K brv18,3g Ø15mm, manuell sernr:1574 länk ej guld, bucklig boett, sliten länk
Glasskål på fot Kosta, etikettmärkt, höjd:18,5cm Ø19,5cm, små repor under, minimal kantnagg, märkt Kosta under
Glaspokal med lock ElisBergh Kosta, höjd:33cm graverad under Kosta BH 787, liten nagg på lockes kant