Avslutad | Pant – Tisdag 18 juli 2023
Wilhelm Kåge (1889-1960), Linoleumsnitt, Signerad, daterad 1917, nakenstudie, Bildmått: 21x24cm ,skador i inramningen, skadad ram. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans
Stig Lindberg (1916-1982), skål/kruka, stengods, märkt Stig L vid studiohand, etikettmärkt G-berg, grå/brun. Øca13cm , höjd ca12cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning.Ej visning på Kaplans
Bertil Vallien (1938-) vas, Kosta Boda, grön glasmassa med dekor av vita ränder, graverad Boda Artist Coll B Vallien 48467, h 14cm, Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans
Bertil Vallien (1938-) Skulptur, Brains Jimenez, sandblästrad orange, Kosta Boda, graverad Kosta Boda B Vallien, ca8x6cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Bertil Vallien (1938-) Skulptur, Brains Jimenez, sandblästrad blå, Kosta Boda, graverad Kosta Boda B Vallien, ca8x6cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Bertil Vallien (1938-) Skulptur, Brains Jimenez, blå med silver, Kosta Boda, graverad Kosta Boda B Vallien, ca8x6cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Bertil Vallien (1938-) Skulptur, Brains Jimenez, blå med röda inlägg, Kosta Boda, graverad Kosta Boda B Vallien, ca8x6cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Bertil Vallien (1938-) Skulptur, Brains Jimenez, blå, Kosta Boda, graverad Kosta Boda B Vallien, ca8x6cm. ytliga blåsor i glasmassan. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Lisa Larson (1931-) Spökmusen ur serien Menageri, Gustavsberg, höjd ca7cm. Visas och hämtas på St: Eriksgatan 20, Stockholm. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans