Avslutad | Pant – Tisdag 11 juli 2023
Peter Dahl färglitografi N:o 8 Fredmans epistel, signerad Peter Dahl, motiv 28x42, inramad med passpartou
OMEGA Seamaster Ø33mm, quartzur med datum, stålur, tvåfärgat stålarmband med viklås, personlig gravyr på boetten, i originalbox
Fickur Svea Ø50mm med liten sekundvisare, två botter med graverad inre bakboett, boettnr: 722667, med klockkedja i oädel metall
Fickur S800 med liten sekundvisare Ø50mm, boettnr:224579, 1/2 chronometre, 19 rubis, graverat emblem på bakboett
Fickur WALTHAM S925 17 jewels, Ø50mm boettnr:177139 med liten sekundvisare, två boetter varav bakboetten stänger ej ordentligt.
Klockor Olma
OLMA armbandsur, 17 jewels, manuell boettnr:3131, Ø32mm med liten sekundvisare och läderarmband, något repigt plexiglas
Klockor Antima
ONSA armbandsur stål, 17rubis incabloc antimagnetic, manuell, Ø33mm boettnr:4662/1171, med slitet läderarmband