Avslutad | Pant – Måndag 5 juni 2023
Omega herrur,18K 34mm quartz, boettnr: 58647565, refnr: 79101191, svart läderband, graverad, brv: 32,3g med certifikat, instruktionsbok i originalask med ytterbox
Seiko Velatura Chronograph herrur, stål, 46mm, quartz, refnr: SNAF39P1, boett: 650103, snr: 7T62-0LF0, safirglas, stålarmband med viklås, instruktionsbox, i originalbox samt ytterbox
Fat Målerås Sweden, Design: Mats Jonasson, modell: Magic guld/svart, bredd: 40cm i originalbox, Visas och hämtas hos Sefina på Östra storgatan 68,Jönköping. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Champagneglas 4 st, Orrefors, Design: Lena Bergström, modell: Carat Coupe, höjd: 16,3cm, Visas och hämtas hos Sefina på Östra storgatan 68,Jönköping. Betalas på Kaplans. Medtag kvitto vid hämtning. Ej visning på Kaplans.
Väggkonst Tigerhuvud Terrakotta, Italienskt stämplat höjd: 32cm bredd: 28cm med keramisk glasyr
Karl Höglund (1940-) Litografi ,'en trevlig kväll'', signerad, 56x42cm i ram.Ej visning
Oidentifierad konstnär, Olja på duk, ''naturmotiv'', signerad 45,4x37,3cm i träram.Ej visning
Oidentifierad konstnär, Olja på duk, ''gårdsmotiv'' , 54x45cm i träram, nagg i träram.Ej visning
Sven Edwin Ritvall (1913-2010) Olja på duk, ''Rådjur'', signerad, 49x39cm, i träram. Visas ej.